Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit.

Ne ndeshjen e luajtur ne fushen “Reshit Rusi”, sulmuesi i ekipit te pare te Vllaznise ka shenuar dy here ne minutat 50 dhe 82 dhe ndonese miqte kane ngushtuar shifrat me ane te Meshajt ne minuten e 89-te me 11 metersh, shkodranet ia kane dale te fitojne kete takim.

Ne pjesen e pare kuqeblute kane humbur disa raste shenimi por ne te dyten gjithçka eshte rregulluar ne shenjestren e tyre dhe per rrjedhoje kane ardhur golat dhe fitorja.

Klosi nga ana e tij u perpoq te merrte te pakten barazimin por goli i shenuar ne minuten e 89-te nuk mjaftoi.

Ne kete takim nuk kane munguar as debatet mes lojtareve dhe per rrjedhoje ne fundin e tij ka patur edhe dy kartona te kuq, nga nje per secilen skuader.

Pavaresisht fitores, trajneri Xhahysa ka shprehur rezerva per lojen e ekipit te tij duke u ndalur kryesisht tek nisja me vonese e stervitjes.

Megjithate aktivizimi i disa lojtareve nga ekipi i pare padyshim qe ia rrit forcen Vllaznise B dhe nese gjerat shkojne ashtu si duhet, ajo mund te jete nje nga pretendentet e grupit A.

www.shkodrasport.com