Vllaznia e futbollit te femrave ka marre nje tjeter fitore dhe vazhdon e sigurte rrugetimin drejt titullit te 9-te kampion rradhazi.

Ne sfiden e sotme ajo ka fituar me rezultatin e thelle 8-0 ne “derbin” me “Atletik Klub” ne sfiden e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Vajzat kuqeblu nuk e kane patur aspak te veshtire per ta fituar kete ndeshje. Brenda 11 minutave te para, ato do te shenonin tre gola njeri pas tjetrit. Fillimisht me ane te Franjes, me pas me Doçin e Gjergjin.

Po gjate pjeses se pare do te shenoheshin edhe dy gola te tjere, me ane te Berishes dhe Franjes serish dhe ne kete menyre ajo do te mbyllej me shifrat 5-0.

Ne te dyten rezultati ka ardhur duke u thelluar pasi do te shenonte Piranaj, Doçi e Lufo. Ne kete menyre, i gjithe takimi eshte mbyllur me fitoren e thelle 8-0 te Vllaznise.

Me kete fitore, Vllaznia eshte ngjitur ne kuoten e 37 pikeve dhe kryeson e vetme renditjen pas javes se 13-te te kampionatit. Javen e ardhshme ajo pret ne Shkoder ekipin e Apolonise, rivalin e saj kryesor dhe nje fitore ndaj tij do te mbyllte çeshtjen e titullit kampion./SHKODRA-SPORT.COM/