“Zbulohet” lista e lojtareve me të cilat Vllaznia e femrave do të synojë suksesin historik, kalimin e turit të parë në “Champions League”. Ka qenë vetë UEFA e cila e ka bërë publike 25-shen e federuar të ekipit shkodran. Bien në sy disa emra të rinj në këtë listë, emra të cilët nuk kanë qenë pjesë e ekipit në sezonin e kaluar kur ai u shpall kampion i Shqipërisë.

Risitë janë emrat e portieres serbe Liljana apo dhe lojtaret e tjera Olesia Kamberi, Darija Djukiç, Majlinda Kodolli, Kristina Maksuti, Jadranka Paviçeviç dhe Aleksandra Popoviç. Me këto lëvizje, skuadra është forcuar së tepërmi dhe për këtë arsye, kërkohet medoemos kalimi i turit sivjet. Ja lista që Vllaznia femra ka dërguar në UEFA:

1. Ardiola Raxhimi
2. Liljana Gardijan
3. Elsa Matija
4. Albina Rrahmani
5. Arbiona Bajraktari
6. Ezmiralda Franja
7. Luçie Gjini
8. Aidena Mustafa
9. Valbona Lipa
10.Denisa Proto
11.Matilda Matija
12.Jesmira Tula
13.Olesia Kamberi
14.Sara Maliqi
15.Suada Jashari
16.Arlinda Gruda
17.Arlinda Piranaj
18.Darija Djukiç
19.Desantila Koldashi
20.Majlinda Kadolli
21.ëendi Muja
22.Kristina Maksuti
23.Megi Doçi
24.Jadranka Paviçeviç
25.Aleksandra Popoviç
Trajner: Nikolin Leka

© shkodrasport.com