Vllaznia futsall e nisi ne menyren e duhur pjesmarrjen e saj ne ndeshjet e Kupes se Shqiperise se ketij sezoni duke mundur me rezultatin 6-4 ekipin e Flamurtarit, ne nje ndeshje me shume emocione.

Si rrjedhoje e kesaj fitoreje, ekipi shkodran ka fituar te drejten per te dale ne gjysmefinalen e ketij kompeticioni, ne te cilin shorti e ka vene perballe ekipit te Tiranes.

Behet e ditur se ndeshja ne fjale do te zhvilloje kete te enjte, me date 26 janar ne ora 20.00 ne kompleksin “Goga” ne Durres. Kuptohet qe pritet te jete nje ndeshje shume interesante dhe e forte ku te dy ekipet do te kerkojne finalen.

Djemte e drejtuar nga trajneri Bujar Celufaj padyshim qe kane hyre edhe ne kete kompeticion me objektivin e qarte per t’i shkuar deri ne fund dhe per kete arsye do te kerkojne fitoren ndaj bardhebluve. Performanca e tyre ka ardhur gjithnje ne rrije dhe tashme ka ardhur momenti per te shkuar drejt fitores se nje trofeu.

Federata Shqiptare e Futbollit ka bere te ditur se ndeshja finale do te zhvillohet diten e diele me date 29 janar dhe Vllaznia padyshim qe do te kerkoje