Pasditja e neswerme do te jete momenti i kurorezimit per here te shtate rradhazi si kampione e vendit. E kemi fjalen per Vllaznine e futbollit te femrave e cila eshte shpallur kampione nje dite para fundit te kampionatit, megjithate festa eshte lene per neser.

Kjo ngaqe menjehere pas ndeshjes se fundit, asaj me Tirana AS qe do te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” ne oren 17.30, do te zhvillohet e dorezimit te medaljeve dhe e kupes per pjestaret e ketij ekipi.

Vllaznia kesisoj do te kurorezohet per here te shtate kampione duke treguar nje dominim absolut ne futbollin shqiptar te femrave ne kete dekade te fundit.

Nje merite e jashtezakonshme e presidentit Matija qe ka ditur te mbledhe rreth vetes trajnere profesioniste por edhe futbollistet me te mira te vendit dhe me gjere.

Ky ekip eshte model jo vetem per rezultatet ne fushen e lojes, por edhe ne gjithçka tjeter. Rregulli e disiplina jane elementet me te forte te tij, te cilet duke iu bashkangjitur edhe cilesise, e kane bere ate dominuese ne Shqiperi, por edhe konkurrues ne Europe.
www.shkodrasport.com