Vllaznia U-17 sot eshte shpallur zyrtarisht kampion e Shqiperise per edicionin 2011-12. Ceremonia e dorezimit te medaljeve dhe e kupes se kampionit eshte zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi”.