Vllaznia U17 ka marre sot nje fitore me shume vlere ne Korçe ndaj Skenderbeut duke ruajtur serish vendin e pare ne renditje dhe diferencen prej kater pikesh me Teuten e vendit te dyte. Por fitorja e sotme ka qene duke “u hedhur ne ere” nga vete kuqeblute te cilet ne minuten e 60-te udhehiqnin 4-0, por 5 minuta para fundit shifrat u ngushtuan ne 4-3!!!

Nje vetekenaqesi e futbollisteve kuqeblu te cilet ishin shume prane lenies se dy pikeve te cilat do t’i prishnin shume punen ne garen e tyre per shpalljen kampion ne kete sezon. Golat per Vllaznia U17 ne kete ndeshje u shenuan nga Kubazi ne pjesen e pare si dhe Ara, Smakaj dhe autogili i Agollit ne pjesen e dyte.

Pas javes se 23-te te kampionatit, Vllaznia U17 kryeson e vetme renditjen me 33 pike, e ndjekur nga Teuta U17 me 29 pike dhe Tirana me 24 pike. Deri ne fund kane mbetur edhe 4 jave dhe shkodranet sigurisht qe do te tentojne ta ruajne vendin e pare deri ne fund dhe te shpallen kampione te Shqiperise per kete grupmoshe.

Ne kater ndeshjet e mbetura deri ne fund, Vllaznia U17 do te prese ne Shkoder fillimisht Partizanin e me pas Apolonine, ndersa do te luaje ne tranferte me Akademine e Futbollit dhe ne javen e fundit ndaj Internacional./SHKODRA-SPORT.COM/


SKENDERBEU U17- VLLAZNIA U17 3-4

Golat: Mitre ’64, ’84, Iftica ’76/ Kubazi ’30, Ara ’55, Smakaj ’59, Agolli ’63 (autogol)

VLLAZNIA U17: Lekaj, Marashi, Pepnikaj, Gerbeti, Sylia, Çelepija, Guri, Hajdari, Ara, Kubazi, Likaj. Trajner Gilman Lika. U aktivizuan edhe Bushati e Smakaj.