Tashmë është zyrtare, Bayern Munich ka njoftuar në këto çaste nënshkrimin e Yann Sommer nga Borussia Monchengladbach.

Portieri 34-vjeçar zvicerian është lidhur me bavarezët deri më 30 qershor 2025.

Dëmtimi i Neur detyroi klubin gjerman të kërkonte një tjetër portier me eksperiencë dhe jo shumë të kushtueshëm.

Nga kjo, maja e lapsit ra mbi yllin e Zvicrës.