Java qe vjen do te nise me ndeshjet e turit te pare te Kupes se Shqiperise, por kuptohet qe vemendja me e madhe do te jete e perqendruar tek sfidat e kampionatit, te vlefshme per javen e 6-te te “Abissnet Superiore”, te cilat jane te ndara ne tre dite.

Ato do te nisin te premten me ndeshjen Teuta- Vllaznia. Vete Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit, ne momentin e publikimit te ndeshjeve te kesaj jave, e pat lene te papercaktuar orarin e startit te sfides ne “Niko Dovana”.

Alternativar kane qene dy, ose ne oren 15.00, ose ne 17.45. “Shkodra Sport” meson se perfundimisht kjo ndeshje eshte caktuar te luhet te premten e ardhshme duke filluar nga ora 17.45.

Padyshim qe kjo do te jete nje perballje shume e veshtire sepse durrsaket po kalojne momente jo te mira ne kampionat dhe do te tentojne te bejne kthesen, por nga ana tjeter edhe shkodranet do te kerkojne trepikeshin sepse vetem ne kete menyre nuk i shkeputen kreut te renditjes.

Ne fakt, Vllaznise nuk i ka ecur shume ne perballjet qe ajo ka luajtur ne Durres dhe per kete arsye, kete here do ta pergatise ndryshe sfiden ne menyre qe ne fund te dale ballelart nga “Niko Dovana”./SHKODRA-SPORT.COM/