Arjen Robben ka marrë këpucët nga sirtari dhe i është rikthyer futbollit.

Futbollisti tashmë në moshën 36-vjeçare po bëhet gati për një aventurë të re, të cilën do ta vazhdojë në futbollin holandez.

Anësori ka nënshkruar kontratë me skuadrën e tij të fëmijërisë, FC Groningen. Ky rikthim te Groningen bëhet 18 vite pasi Robben u largua për të zhvilluar një karrierë të jashtëzakonshme.

Vlen të theksojmë që Robben ishte heroi i Bayernit në finalen e Champions Leagues në vitin 2013 duke shënuar golin e fitores 120 sekonda nga fundi i takimit.