I ftohti anullon miqësoren e Prizrenit, Vllaznia të dielën luan në Ulqin

Pushimi i kampionatit do t'i shërbejë të gjithë ekipeve të basketbollit për t'u bërë gati për fazën e dytë të tij dhe më së shumti, tek Vllaznia një periudhë e tillë konsiderohet shumë e rëndësishme. Ardhja e shumë lojtarëve...

Drejtori Halili: Po ndërtojmë Vllazninë e duhur, do vijnë edhe lojtarë të tjerë

Puna tek Vllaznia në basketboll për meshkuj për formatimin e ekipit vazhdon. Lojtarë që vijnë, provohen, firmosin por edhe largohen dhe refuzojnë. Megjithatë, këto lëvizje do të vijojnë edhe në ditët e ardhshme sepse drejtuesit kuqeblu kanë kohën e...

Firmos amerikani i rradhës, mbërrin edhe një tjetër tek Vllaznia

Vllaznia e basketbollit të meshkujve vazhdon të mbushet me amerikanë. Pas Malik Cartr që është pjesë e saj që në nëntor dhe Javis Hoëard që ka firmosur më 31 dhjetor, ka ardhur edhe një tjetër firmë nga një basketbollist...

Vllaznia kërkon përforcime, por Dodë Lekndreaj ka oferta. Ja vendimi i tij

Përpjekjet për të përforcuar ekipin me lojtarë cilësorë kanë qenë të mëdha për drejtuesit e Vllaznisë në basketboll për meshkuj. Ata po tentojnë të sjellin në ekip lojtarë nga katër anët e botës, vetëm e vetëm që cilësia e...

Shënojeni këtë emër për basketbollin shkodran: Klea Verri

Në ditët e fundit të dhjetorit, Federata Shqiptare e Basketbollit organizoi një ceremoni për të nderuar sportistët më të mirë të vitit. Kryesisht këtë herë u vlerësuan elementët e rinj, si për djem ashtu edhe për vajza. Ajo që...

Merkato/ Nesër pritet të mbërrijë edhe një sportist tjetër tek Vllaznia

Pas firmës së djeshme me amerikanin Howard, ka shkuar në dy numri i basketbollistëve amerikanë që tashmë janë zyrtarisht pjesë e Vllaznisë sepse siç dihet është edhe Malik Carter. Por numri i lojtarëve nga ky vend mund të rritet...

Presidenti Xhaferi “bën babagjyshin”. I dhuron Vllaznisë një amerikan natën e ndërrimit të viteve

Vllaznia ben realitet nje tjeter goditje. Nje nga dy amerikanet qe kishin ardhur ne prove pak dite me pare, ka bindur stafin teknik dhe pasditen e sotme ka firmosur per kuqeblute. Behet fjale per Javis Howard, nje basketbollist 2.03...

Ide gjeniale e drejtuesve të rinj të basketbollit tek Vllaznia. Ja çfarë kanë bërë...

Drejtuesit e rinj të basketbollit të Vllaznisë kanë zgjedhur një mënyrë mjaft origjinale për t'u prezantuar me ata që kanë shkruar historinë e këtij sporti në Shkodër dhe për të marrë prej tyre mendimet se si Vllaznia mund të...

Presidenti Xhaferi “zbardh” emrat: Ja kush vjen tjetër tek Vllaznia

Dy amerikanë të tjerë kanë mbërritur prej dy ditësh në Shkodër dhe i janë bashkuar Vllaznisë në stërvitje, Javis Hoëard dhe Christian Bradford. Por nuk do jenë vetëm ata që do t'i bashkohen kuqebluve. Ka qenë presidenti Alban Xhaferi...

Dy gëzime në një ditë, familja Lekndreaj në delir për çmimet e dy vëllezërve

Dita e djeshme do të mbetet gjatë në kujtesën e familjes Lekndreaj. Dy djemtë e kësaj familje, Doda dhe Danieli, në të njëjën ditë por në vende të ndryshme dhe nga institucione të ndryshme, janë nderuar me çmime për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR