Liga Ballkanike merr vendim: Ja çfarë do të bëhet me ndeshjen Vllaznia- Ibar

Më 18 maj ishte planifikuar të luhej në Shkodër ndeshja e LIgës Ballkanike në mes Vllaznisë dhe malazezëve të Ibarit, ndeshje kjo që do të përcaktonte renditjen përfundimtare në prag të nisjes së ndeshjeve të plej- ofit. Por drejtuesit...

Sekretari Dibra ‘zbulon’ projektin e presidentit Xhaferi: Shkodra shpejt me një kompleks të ri...

Në Shkodër një nga problemet më të mëdha është padyshim mungesa e infrastrukturës sportive. Dhe jo vetëm për futbollin. Edhe sportet e tjera, basketbolli, volejbolli etj, stërvitjet e ekipeve të moshave i zhvillojnë në palestra shkollash, tërësisht jashtë kushteve...

DISIPLINA/ Moszhvillimi i ndeshjes, humbje në tavolinë dhe gjobë ‘e majme’ për Teutën

Në datën 7 mars 2020, sipas kalendarit të Federatës Shqiptare të Basketbollit, duhet të luhej dueli mes Goga Basket dhe Teutës për Superligën e meshkujve në pallatin e sportit “Dhimitraq Goga”. Derbi i Durrësit nuk u zhvillua, pasi ekipi...

Vllaznia- Ibar më 18 mars në Shkodër për të përcaktuar vendin e tretë të...

Vllaznia dhe Ibar Rozhaje do te ndeshen ne nje takim shtese per te percaktuar renditjen perfundimtare te Liges Ballkanike ne prag te nisjes se "Finale Four". Keto dy ekipe do të takohen në Shkodër me 18 mars për të vendosur...

Partizani- Vllaznia nuk luhet, basketbolli në kaos për vazhdimësinë

Ne keto momente ne Tirane duhej te ishte duke u luajtur ndeshja e prapambetur e kampionatit kombetar te basketbollit per meshkuj, ajo ne mes Partizanit dhe Vllaznise, por nuk ka ndodhur keshtu. Si rrjedhoje e situates se krijuar ne vend...

Vllaznia e të rinjve fiton 86-62 në Elbasan. Elian Memçaj shënon 45 pikë

Vllaznia në basketboll për të rinj ka marrë një tjetër fitore në kampionat. Këtë herë në transfertë ndaj Elbasanit në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit "Tomor Sinani" të Elbasanit. Djemtë kuqeblu të drejtuar nga trajneri Fatjon Hallunaj kanë...

Presidenti Meta: Rama edhe kur luante basketboll bënte shumë faulla, në politikë po bën...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në mënyrë surprizë bëri një vizitë dhe shijoi sfidën e djeshme në basketboll për meshkuj mes Vllaznisë dhe Tiranës, e fituar bindshëm nga të zotët e shtëpisë. Përkrah kryetares së bashkisë, Voltana Ademi,...

Xhaferi: Presidenti i mirëpritur në pallatin e sportit, ashtu si kryeministri apo kryetari i...

Fishkëllima, thirrje "Rama IK" apo dhe zhvendosje e vëmendjes nga ndeshja tek prania e numrit 1 të shtetit shqiptar në pallatin e sporit të Shkodrës? Të gjitha këto pikëpyetje në fakt kanë marrë një përgjigje nga presidenti i Vllaznisë...

Teuta bojkotoi derbin ndaj Gogës, reagon federata: Presim relacionin, do të zbatohet rregullorja

Për incidentin e krijuar në sallën sportive “Dhimitraq Goga”, që solli edhe bojkotin e Teutës, në ndeshjen derbi ndaj Gogës, gazeta kontaktoi sekretarin e përgjithshëm të FSHB, Korab Llazanin. Ja si u shpreh ai për këtë ngjarje: “Presim relacionet...

Ilir META i kënaqur me atmosferën e ndeshjes Vllaznia-Tirana: Ngjyra blu e përbashkëta e...

Në Shkodër u luajt klasikja e basketbollit për meshkuj mes Vllaznisë dhe Tiranës e cila përfundoi me fitoren e vendasve 96-68. Në një pallat sporti të tej mbushur, nuk mungonte as Presidenti i vendit Ilir Meta i cili kishte...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR