Tentoi Vllaznia ta merrte, qendra më e mirë e kampionatit shqiptar firmos me një...

E deshironte Vllaznia ta kishte ne perberje te saj per sezonin e ri dhe madje u tha se kishte nje akord paraprak, por njeri nga basketbollistet me te mire te kampionatit shqiptar, Endrit Hysenagolli, ka zgjedhur skuader tjeter per...

Jo vetëm afrime, nga Vllaznia e basketbollit largohet 18 vjeçari i talentuar Elian Memçaj

Vllaznia e basketbollit te meshkujve tashme nen drejtimin e trajnerit Afrim Bilali prej pak ditesh ka nisur pergatitjet per sezonin e ri qe pritet te startoje ne gjysmen e muajit nentor. Tashme eshte bere e ditur se pjese e saj...

Tjetër goditje në merkato e presidentit Xhaferi

Përgatitjet për sezonin e ri kanë nisur pikërisht sot dhe ekipi i basketbollit të meshkujve të Vllaznisë është parë në pistën e stadiumit "Loro Boriçi" teksa ka filluar me përgatitjen fizike të sportistëve. Të pranishëm në këtë seancë të parë...

Vllaznia bën një goditje në merkato

Vllaznia e basketbollit të meshkujve nis të lëvizë për sezonin e ri. Ditën e djeshme u zyrtarizua trajneri Afrim Bilali, ndërsa sot ka ardhur një tjetër rikonfimim. Ashtu si trajner që kthehet pas shumë vitesh në Shkodër, edhe për...

‘Kampionati, Kupa dhe Superkupa e Shqipërisë’, presidenti XHAFERRI takon skuadrën, VLLAZNIA shpalos objektivat e...

Presidenti i skuadrës së basketbollit për meshkuj të Vllaznisë, Alban Xhaferri ka prezantuar sot para skuadrës trajnerin e ri, Afrim Bilali. Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, klubi shkodran tregon edhe objektivat sezonalë. Kërkohet të fitohet gjithçka, ndërsa mbështetja financiare...

Zyrtare/ Afrim Bilali, trajneri i ri i Vllaznisë

Prej dy ditesh qarkullon si lajm por sor eshte zyrtarizur. Afrim Bilali do te jete trajneri i ri i Vllaznise ne basketboll per meshkuj. Ka qene vete klubi i basketbollit Vllaznia qe e ka bere publike marreveshjen e arrifur me...

Afrim Bilali trajneri i ri i Vllaznisë në basketboll

Vllaznia e basketbollit te meshkujve do te kete nje trajner te ri. Afrim Bilali do jete trajneri i ri i ketij ekipi. Mesohet se presidenti Xhaferi ka arrìtur akordìn me trajnerin shkodran per te qene ai ne kryė te kuqebluve...

Sezoni që lamë pas dhe datat e reja! Federata Shqiptare e Basketbollit merr vendimet

Pandemia ka ndryshaur jo vetëm planet e futbollit, por edhe të basketbollit. Kryesia e Federatës Shqiptare të basketbollit ka zhvilluar një mbledhje, e tema t e diskutuar kaën qënë të shumta, që nga sezon që u mbyll parakohe...

Tre propozimet interesante të Ilir Taflajt. Njëri është, krijimi i një ekipi të ri...

Kampionati i volejbollit eshte nderprere perfundimisht per shkak te situates se krijuar nga pandemia, por nderkohe ende nuk ka nje vendim perfundimtar nga Federata e Basketbollit. Ekipet jane ne pritje, ndonese disa prej tyre, perfshi ketu edhe Vllaznine, jane shprehur...

Hysenagolli: Mos i besoni mediave, jam i TEUTËS. Nuk kam asnjë akord me Vllazninë

Basketbolli në Shqipëri është ndalur për shkak të pandemisë së Covid-19 dhe deri më tani nuk ka ende një datë zyrtare për rifillimin e sezonit. Sipas parashikimeve të Federatës shqiptare të Basketbollit është përcaktuar që rinisja të jetë më datë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR