KRYESORE

Të premten në “Loro Boriçi” synohet thyerja e një rekordi kombëtar

Siç kemi bërë të ditur, ditën e premte në stadiumin "Loro Boriçi" do të zhvillohet kupa "100 vjet atletikë Vllaznia", e organizuar nga Bashkia Shkodër dhe Sportlub Vllaznia, në bashkëpunim edhe me Federatën Shqiptare të Atletikës. Në të do të...

Sportistë, moderatorë e politikanë zgjedhin emisionin e Evi Reçit

Mediat po vazhdojnë të bëjnë punën e tyre duke informuar njerëzit rreth më të rejave të pandemisë, teksa në thuajse çdo program televiziv kohëve të fundit tema ka qenë e njëjtë – coronavirusi. “Vizioni i Pasdites” i moderuar nga...

Suker zbulon prapaskenën: Trajnerin Daliç e zgjodhëm në 7 orë, tani jemi në finale...

Nuk është më ëndërr, Kroacia është në finalen e madhe të Kupës së Botës 2018. Davor Suker, ish-sulmuesi i Real Madrid-it, i cili është konsideruar si lojtari më i shpejtë në gjysmëfinalen e Francë ’98, dhe që është aktualisht...

Mirel Josa: Kam besim te Vllaznia, sepse ajo e dashuron futbollin

Vllaznia i ka bere nje start te mbare kampionatit duke e fituar ndeshjen e pare, ate ndaj Apolonise me rezultatin 2-0. Ne lidhje me kete fillim kampionati, ka folur per mediat edhe ish- trajneri i disa skuadrave ne Superlige, ne...

Vllaznia siguron të ardhmen, Martini dhe Cungu bëhen bashkë te kuqeblutë

Shkodra vazhdon të prodhojë talente. Rradha tanimë është për dy djemtë e rinj, Diego Martini dhe William Cungu. Nëse mbiemrat nuk ju sjellin gjë në mendje, fjala është për djemtë e trajnerëve Armando Cungu dhe Edi Martini, që kanë...

FOTO/ Vllaznia B siguroi qëndrimin në Kategorinë e Parë, trajneri Kraja i lumtur:...

Sot, Vllaznia B ka fituar me penallti finalen e Play Off-it ndaj Orikut. Me fitoren e regjistruar ditën e sotme, skudra e drejtuar nga Ervis Kraja ka siguruar qëndrimin në Kategorinë e Parë. Gjithmone nëse skuadra e parë nuk bie...

Tifozi shkodran po kalon momente të vështira, Gurishta dhe Hoxhaj hapin portofolin, veprimi fisnik...

Në fushë kanë shkëlqyer këtë sezon futbollistik. Njëri ka fituar shiritin e kapitenit, ndërsa tjetri ka qenë në një marrëdhënie të ngushtë me golin. Bëhet fjalë për Erdenis Gurishtën dhe Ardit Hoxhajn e Vllaznisë që kanë treguar shpirtin e...

E bujshme nga Gjermania, Granit XHAKA kalon në Bundesligë

Granit Xhaka duket se e ka vendosur largimin nga Arsenal. Pas konfliktit me tifozët, humbjes së shiritit të kapitenit dhe largimit të trajnerit Emery, 27 vjeçari ka zgjedhur si destinacion të mundshëm Gjermaninë. Sipas Bild Sport, mesfushori i Zvicrës...

Sponsori Xhaferi zyrtarizon edhe dy largime të tjera nga Vllaznia

Vllaznia po largon "te pakenaqurit", pikerisht ata qe nuk kane gjetur hapesirat e duhura te aktivizimit ne gjysmen e pare te sezonit. Kerkesa e tyre per t'u larguar mesohet se eshte pranuar nga drejtuesit e klubit dhe si rrjedhoje, ata...

Shkodranët “ndryshojnë kurs”. Sot rradha e tifozëve brazilianë për të festuar…edhe për inat të...

Pak ditë më parë, menjëherë pas fitores së Gjermanisë në shtesë ndaj Suedisë, qendra e qytetit të Shkodrës u pushtua nga tifozët gjermanë. Me makina e flamuj të kësaj komëbëtareje, ata për disa minuta kanë trazuar atmosferën e këtij qyteti. Sonte...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Ardiola Raxhimi rikthehet të luajë tre muaj pas lindjes....

Vllaznia fitoi sot 9-1 ndaj Kinostudios në ndeshjen e rradhës për kampionat dhe në fakt, kjo nuk përbën ndonjë risi sepse ekipi shkodran vazhdon...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR