KRYESORE

Në “Loro Boriçi” luhet mbijetesa, Vllaznisë i duhet fitorja

Vllaznia-Kamza si një finale e vërtetë, vetëm se i vetmi trofe që do të fitohet me shumë gjasa do të jetë ai i qëndrimit në Superiore. Ndeshja e kësaj të mërkure në “Loro Boriçi” është e ngjashme për shkodranët...

Nuk u aktivizua në ndeshjen kundër Vllaznisë, zbulohet arsyeja për Bicajn

Ditmar Bicaj ishte një nga afrimet e verës në merkato te ekipi i Flamurtarit. Në pjesën e parë të sezonit, ai ishte një ndër më të dalluarit jo vetëm te kuqezinjtë , por në të gjithë Superligën. Mbrojtësi u pa...

“Zbërthehet” Bakaj: Para ndeshjes Vllaznia- Tirana më kërcënuan që të mos luaja ndaj bardhebluve

Ishte një ngjarje që bëri bujë para një viti në Superligë ku në finalen e sezonit të kaluar për mbijetesë mes Vllaznisë dhe Tiranës, Elis Bakaj që në atë periudhë aktivizohej me shkodranët refuzoi të luante. Në atë moment të...

Shtypi sportiv i sotëm, kërkesa e Sukajt dhe “e vërteta” e Bakajt

Panorama Sport -Prapaskenat me Muzakën, Tirana rrezikon Superioren -Skënderbeu, zbardhet plani për të luajtur në Champions -Kaos me Flamurtarin, ja pse FSHF shtyu vendimin -Portierë nga halli, kur Mema, Tomori dhe Koroveshi bënin mrekulli me doreza -Kupa, Anceloti “leksion” Gatuzos të mundë Juven -Dëmtohet Ozil,...

Sukaj: Ndaj Kamzës është jetike, do t’ia dalim! Tifozët të na ndihmojnë

Vllaznia do të presë Kamzën të mërkurën në sfidën e radhës në kampionat. Të dy ekipet janë në “luftë” për mbijetesë. Kamza gjendet 2 pikë më shumë se Vllaznia në renditje, ndaj kjo përballje konsiderohet shumë e rëndësishme për të...

Vllaznia me një mungesë të rëndësishme për ndeshjen me Kamzën

Skuadra shkodrane do të ketë një mungesë të rëndësishme mesa duket për ndeshjen e së mërkurës ndaj Kamzës. Kur u duk se gjërat po shkonin mirë edhe sa i takon dëmtimeve apo kartonave, ka dalë një problem. Bëhet fjalë...

Vllaznia në grumbullim, me Kamzën finalja e mbijetesës

Sezonin e kaluar mbijetesa u luajt në 90-minutëshin e fundit të kampionatit, me finalen që i buzëqeshi Vllaznisë. Këtë edicion për skuadrën shkodrane finalja vjen e parakohshme. 4 javë para fundit të kampionatit, në “Loro Boriçi”, paraqitet një ndër...

Arbitri më i keq i 2014-ës, në finalen e Championsi-t

Milorad Mazic, i cili është votuar si arbitri më i keq e Kupës së Botës të 2014-ës, është përzgjedhur për të arbitruar finalen e Champions League që do të luhet 26 majin e ardhshëm në Kiev mes Re Madrid...

Trajneri shqiptar e mbyll në Kosovë, rikthehet si trajner në Superiore

Kolonia e trajnerëve shqiptarë mund të copëzohet në fund të sezonit, pasi tekniku i KEK-ut, Bledar Devolli, me shumë mundësi do të largohet nga kjo skuadër në fund të këtij edicioni. Devolli duket se nuk do të jetë i...

Një mesfushor shqiptar drejt Sampdorias, e vëzhguan në fundjavë

Sezoni i ardhshëm pritet të ketë një numër më të madh futbollistësh në Serinë A. Nëse këtë edicion në elitën e futbollit italian u aktivizuan 6 lojtarë, në vitin e ardhshëm pritet të ketë më shumë emra kuqezi që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Federata vjen me një tjetër risi. Kompeticioni i ri për femrat...

Futbolli i femrave nuk do ta nisë vitin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë si çdo vit tjetër, pasi Federata ka menduar për një...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR