Vllaznia pret sot Kukësin në stadiumin ‘Loro Boriçi’, sfidë kjo që do të nisë në orën 17:00 dhe do të mbyllë javën e 19-të të Abissnet Superiore.

Kuqeblutë vijnë nga një vijimësi e shkëlqyer me 3 fitore rradhazi, përkatësisht ndaj Dinamos, Tiranës dhe Skëndërbeut dhe natyrisht që do të kërkojnë ta mbajnë ritmin e këtyre rezultateve me një tjetër fitore ndaj Kukësit.

Ndërkohë, Kukësi vjen nga një seri barazimesh rradhazi, me 5 sfidat e fundit të klubit kuksian të mbyllura barazim dhe sigurisht që do të kërkojnë pikë në Shkodër për të dalë nga zona e rrezikut.

LIVE VLLAZNIA-KUKESI 1-0