KRYESORE

Shkodra mirëpret Turin e 76 Çiklistik të Shqipërisë

Që nga dita e djeshme në Shkodër kanë ardhur dhe janë akomoduar 13 ekipet pjesmarrëse në edicionin e 76-të të Turit Çiklistik të Shqipërisë. Një Tur që nga viti në vit po merr përmasa gjithnjë e më të mëdha...

“Do të jetë çmenduri që Tirana të bjerë sërish”, flet Luigj Bytyçi: Klubit t’i...

Mjeshtri i madh i sportit dhe i dh jetërave tituj të tjerë, Luigj Bytyçi, zgjon Tiranën. Ish-futbollisti i njohur dhe gjashtë herë kampion me Tiranën nuk pranon gjendjen e bardhebluve. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, Bytyçi tregohet i...

Festojnë titullin kampion, JUVENTUSI prezanton blerjen e parë të sezonit

Mbrëmjen e djeshme Juventusi u përball me Atalantan (1-1), ndeshje e vlefshme për javën e 37 në Serie A. Bardhezinjtë festuan titullin kampion, që ishte i 8-ti radhazi për ta. Në Allianz Stadium i pranishëm ishte edhe lojtari më i...

Oferta speciale për Mourinho vjen nga jashtë Top-5

Raportohet se klubi skocez i Celtic ka bërë një tentativë mbresëlënëse për të emëruar Jose Mourinon në krye të skuadrës. Trajneri portugez vazhdon të jetë pa ekip që nga shkarkimi i tij nga skuadra e Manchester United në dhjetorin...

Ferronikeli shpallet kampion në Kosovë. Protagonistë kryesorë, dy ish- futbollistë të Vllaznisë

Pasditen e sotme është mbyllur kampionati i Kosovës në futboll pikërisht me ndeshjen vendimtare në mes ekipeve të Ferronikelit dhe Prishtins. I pari ka fituar 1-0 dhe është shpallur kësisoj kampion për sezonin 2018-2019. Interesant është fakti se autor i...

Në Vushtrri ka festë, Samuel Nikaj “ngjitet në fron” nga tifozët e kampionëve

Vushtrria kishte dy jave qe e kishte siguruar titullin kampion te kategorise se pare te Kosoves megjithate vetem pasditen e sotme ka festuar titullin dhe ngjitjen ne Superlige. Sot jane luajtur ndeshjet e javes se fundit te kampionatit dhe skuadra...

BEFASIA E KËNDSHME/ Tre golashënuesit më të mirë të kampionatit U17 janë tre shkodranë

Një shkodran është golashënuesi më i mirë i kampionatit të kategorisë së parë U17 me 30 gola të shënuar dhe kjo evidenton qartë aftësitë e këtij lojtari me shumë perspektivë. Ai është Klevis Dragaj i cili më parë ka...

Hollanda U17 shpallet Kampione Europe, medalje e argjendtë për portieri shkodran të “axurrëve”

Hollanda ka mundur Italinë 4-2 në finale të Kampionatit Europian dhe është shpallur kampione e kontinentit duke treguar edhe njëherë tjetër se është më e mira për këtë grupmoshë. Në këtë mënyrë portieri shkodran që mbrojti portën italiane- Marco Molla,...

Bomberi i Bundesligës për herë të 4-t, Levandosvki: Më josh rekordi i Mylerit…

E bëri përsëri! Robert Levandovski është sërish “Këpuca e Artë” e Bundesligës. Me 22 gola, sulmuesi polak shpallet për herë të katërt bomberi më i mirë i kampionatit gjerman: pas sezonit 2013-’14 (20 gola), 2015-’16 (30) dhe 2017-’18 (29),...

Vllaznia në hendboll fiton finalen e parë. Titulli kampion më pranë se kurrë

Vllaznia në hendboll për të rritur është më pranë se kurrë fitimit të titullit kampion. Ajo ka fituar finalen e parë të luajtur pasditen e sotme në Elbasan dhe javën e ardhshme me shumë të ngjarë do të kurorëzohet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E FUNDIT/ Kampionati i femrave starton javën e ardhshme me ‘derbin’...

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te startoje javen e ardhshme dhe interesant eshte fakti se qe ne javen e pare...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR