KRYESORE

Juvja në “Olimpico” me Lazion, Napoli pret Romën, dueli në distancë për titullin

Fundjava fantastike në Serinë A bën që sfida e titullit ndërmjet Napolit dhe Juventusit të luhet në distancë përballë ndaj dy skuadrave të kryeqytetit italian. Pasditen e së shtunës, Juventusin e pret trasferta në fushën e Lazios, ndërsa në...

Bruna Marquezinhe “i jep zemër” Neymarit para operacionit

I gjithë kati i spitalit “Mater Dei” në Belo Horizonte të Brazilit është prenotuar nga Neymar dhe familja e tij, në total rreth 10 persona. Sipas “Globe Sport” Neymar do të operohet gjatë kësaj të shtune në këmbën e djathtë...

Në Shkodër kanë frikë nga aleancat, me Flamurtarin është vendimtare

Shkodranët dhe jo vetëm e dinë mirë si funksionon gara në Shqipëri, veçanërisht në javët e fundit të saj, ku ndonjëherë edhe fitoret nuk bëjnë punë. Te Vllaznia, edhe pse nuk e thonë hapur, u druhen shumë aleancave në...

Shtypi sportiv i sotem, Gjoka flet per garen dhe agresorin

Ne faqet e para te gazetave sportive te dites se sotme eshte rikthyer te jete prezent serish trajneri i Vllaznise Ernest Gjoka. Keshtu ne faqen e pare te gazetes “Sport Ekspres” shkruhet: “Ernest Gjoka: Vllaznia do gare te paster. Agresorin...

Presidenti i Atletikës kundër Luiza Gegës: Smajlaj nuk u ankua dhe pushtoi Europën

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atle tikës, zoti Gjergj Ruli, i kontaktuar nga “Panorama Sport”, në lidhje me zhurmën e krijuar nga atletia Luiza Gega, që sot do të përfaqësojë Shqipërinë, në Birmingam, ka dashur të reagojë. Pikerisht për...

“Vllaznia B” nesër për fitore edhe ndaj Burrelit

Vllaznia B nesër do të luajë ndeshjen e fundit të fazës së dytë të Kategorisë së Parë dhe si kundërshtare do të ketë skuadrën e Burrelit. Luajtja e kësaj ndeshje jo në Burrel por në Tiranë, për trainerin Ervis...

“Senatorët” e Barcelonës japin “ok” për blerjen e Griezmann…

Ndërkohë që Neymar shkonte në Belo Horizonte për t’u operuar në klinikën “Mater Dei” si pasojë e dëmtimit në shputën e këmbës së djathtë, Antonie Griezmann shënoi katër gola, të mërkurën kundër Leganes, duke konfirmuar momentin e mirë të...

Rekord i ri, karton i kuq pas tre sekondash lojë…

Një, dy, tre… Mes gjërave që mund të bëhen në tre sekonda, që sot është edhe marrja e një kartoni të kuq. Për informacione të mëtejshme duhet të pyesni Simone Brugaletta, mbrojtësi i Gela, ekipi i kategorinë e katërt...

Sander Leka; një shkodran, trajner dhe arbitër mundje edhe në Irlandë (FOTO)

"Gjeografia" e shpërndarjes së shkodranëve nëpër botë zgjerohet edhe më shumë. Sigurisht edhe e njerëzve të sportit. Ajo që "zbulojmë" së fundmi është se një tjetër shkodran merret me sport edhe në Irlandë. Bëhet fjalë për ish- mundësin e mirënjohur të...

“Kërcasin prangat” për trukimet greke. Sistemi i UEFA-s çon pas hekurave edhe një kryetar...

Gjykata e Arbitrazhit në Athinë ka dënuar sot 58 individë për rolet e tyre në skandalin e manipulimit të ndeshjeve, “Koriopolis”, që shpërtheu në vitin 2011. Ndërsa për disa prej protagonistëve janë dhënë masa ndëshkimore edhe me burg për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia e femrave fiton me goleadë ndaj AAS dhe kryeson e...

Vllaznia e femrave merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe kryeson e vetme serish renditjen e kampionatit edhe pas javes se nente te tij....

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR