KRYESORE

Operacion anti-drogë, arrestohet një ish-futbollist

Problemet e drogës tashmë janë shndërruar në një fenomen që po përhapet çdo ditë e më tepër dhe trafikimi por edhe arrestimi i personave që merren me të, janë shndërruar në "trendy" për edicionet e lajmeve të tv dhe...

E rrallë/ Zbret nga tribuna dhe gjykon ndeshjen. Tifozi bëhet arbitër

Historitë e çuditshme në futboll vazhdojnë të jenë prezente çdo ditë e më tepër. Përmbysje të habitshme të rezultatit, probleme arbitrimesh dhe shumë gjëra të tjera. Por ka edhe më shumë. Një tifoz mund të bëhet arbitër në një...

Lajm i mirë. Arbitrat shkodranë rikthehen sërish në Superligë

Pas plot 10 javësh, arbitrat shkodranë do të rikthehen të drejtojnë sërish një ndeshje në Superligë. Një lajm që vjen shumë vonë megjithatë më mirë vonë se kurrë. Njerëzit përgjegjës për arbitrimin në FSHF kanë përzgjedhur që në një...

Vllaznia- Luftëtari, ja kush është arbitër sot në “Loro Boriçi”

Përballja e sotme në mes Vllaznisë dhe Luftëtarit që do të nisë në orën 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi" pritet me interes nga të dy ekipet. Fakti që ato ndodhen në kuotë të njëjtë pikësh- 9, e bën edhe...
video

VIDEO: Kur portierët e çmendur rrezikojnë dhe dhurojnë spektakël

Historia e futbollit ka treguar në vite se ka edhe portierë "të çmendur".Ato që bënte për shembull portieri kolumbian Higuita janë ende në mendjen e shumë njerëzve. Por përveç tij, ka edhe të tjerë. Në fakt, shumica e portierëve...

Klaudio Ndoja nderohet në qytetin e lindjen me titullin “Naim Frashëri”

Basketbollisti shkodran Klaudio Ndoja që prej vitesh jeton dhe luan në Itali, pasditen e sotme është nderuar me titullin e lartë "Naim Frashëri". Ky titull i dhënë pak kohë më parë nga ish-Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani, nuk...

Prapaskena/ Tare kishte në dorë Hysajn para transferimit te Napoli

Karriera e Elseid Hysajt ka marrë një rrugë shumë pozitive në verën e vitit 2015, kur u transferua te skuadra e Napolit nga Empoli. 23-vjeçari në dy vitet e fundit ka njohur një rritje të madhe profesionale, duke tërhequr...

Zbardhet formacioni i Vllaznisë për nesër ndaj Luftëtarit

Takimi i rradhës për ekipin shkodran është ai që do të zhvillojë pasditen e nesërme në stadiumin "Loro Boriçi" ndaj ekipit të Luftëtarit. Një sfidë shumë e vështirë. Të dy ekipet kanë nga 9 pikë aktualisht në renditje dhe...

Botërori i peshëngritjes, Qerimaj: Jam më mirë se në Europian

Ka përfunduar faza përgatitore në Shqipëri për Erkand Qerimajn dhe Krenar Shorjen, dy nga 5 peshëngritësit që do të shkojë në kampionatin Botërorë të Amerikës. Sportisti shkodran shprehet optimist për një rezultat shumë të mirë edhe pse duke qenë...
video

8-vjeçari fenomen! A do të jetë pasardhësi i Messi-t? – VIDEO

Shumë lojtarë të rinj janë cilësuar si pasardhës të yllit argjentinas, Lionel Messi, por më pas kanë mbetur pas gjatë “rrugës”. Tashmë fjala është për argjentinasin, Agustin Buteler. Ai është vetëm 8 dhe që tani ai është një fenomen,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

‘Juban Danja- Murlani’ barazoi 1-1 miqësoren me Ferizajn

Pasditen e djeshme është zhvilluar një ndeshje miqësore në mes ekipeve të futbollit të femrave, "Juban Danja- Murlani" dhe ekipit Vizion te Ferizajt. Ky...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR