I ka shënuar eurogol Vllaznisë, shkodranët gati ta zyrtarizojnë si afrimin e parë

Një nga lojtarët që ka spikatur në Grupin A në këto dy sezone është edhe një nga titullarët e rëndësishëm të skuadrës së Besëlidhjes, Oumar Turad Kamara. Ky i fundit luan si sulmues i “maskuar” dhe organizator. Kamara në verë...

Trajneri Lika: Në Burrel s’na kënaq barazimi, duam fitoren

Pas katër ditësh Vllaznia do të rikthehet sërish në Burrel për të luajtur ndaj skuadrës vendase. Pasditen e së dielës këto dy ekipe do të përballen me njëri- tjetrin, këtë herë për kampionat. Trajneri i kuqebluve Hasan Lika, në...

Presidenti Pjetri: Ada duhet të fitojë patjetër nesër ndaj Ilirisë

Ndeshja e nesërme ndaj Ilirisë duhet fituar patjetër. Për Adën duket se nuk ka rrugë tjetër, me përjashtim të marrjes së tre pikëve në këtë ndeshje. Në kushte të tilla, pritet një sfidë shumë e fortë ku mbi të...

Risia: Tërbuni i Pukës do t’i zhvillojë stërvitjet në Shkodër

"Ndryshim kursi" për Tërbunin. Skuadra pukjane rikthehet t'i zhvillojë stërvitjet në Shkodër sërish pas disa vitesh. Ka ndodhur kështu pas akordit të arritur nga trajneri Kreshnik Krepi me kryebashkiakun Gjon Gjonaj. Tërbuni prej disa sezonesh është grumbulluar dhe stërvitur në Tiranë, ndonëse atje kostoja financiare ka qenë më e madhe.

Vllaznia, kampione e dimrit, Lika: E mbyllëm denjësisht, na duhen përforcime për Superioren

Hasan Lika është i kënaqur për fitoren dhe diferencën me Erzenin që u thellua dhe tashmë shkoi në 7 pikë, duke qenë se shijakasit u ndalën në Lezhë ku barazuan 1-1. Trajneri Hasan Lika, në një prononcim që ka dhënë...

Nëse sot mbyllej faza e dytë, ja cila do të ishte renditja për Vllazninë

Sot me ndeshjen Dinamo- Vllaznia janë mbyllur takimet e javës së 12-të të grupit A të kategorisë së parë. Ekipi shkodran ka thelluar diferencën me ndjekësit e tij megjithatë jo gjithçka mund të quhet e përfunduar për ngjitjen e...

Ignat: Vllaznia ngjitet në Superligë. Këtu luhet futboll agresiv

Mbrojtësi rumun Dan Gelu Ignat i është bashkuar këtë verë Vllaznisë dhe me përvojën e tij po kontribuon për arritjen e objektivit të saj, ngjitjen në Superligë. Ai është i bindur se skuadra do të arrijë këtë objektiv. E...

Heroi i Erzenit ndaj Vllaznisë / Xhemalaj: Fituam për tifozët, në Superiore të ngjitet...

rjan Xhemalaj ishte një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së Erzenit në suksesin ndaj Vllaznisë, në sfidën që u zhvillua në fushën neutral të qytetit të Peqinit. Xhemalaj është një lojtar me kualitete dhe shënoi golin...

Vllaznia konfirmon mungesën e kapitenit edhe për këtë javë

Ajo që flitej por nuk ishte e zyrtarizuar, ka marrë edhe konfirmimin e vetë klubit shkodran. Ky i fundit përmes një komunikimi në faqen e tij zyrtare ka bërë të ditur se gjendja e kapitenit Gilman Lika është shumë...

Ndryshon orari i ndeshjes Vllaznia- Besëlidhja. Ja kur do të luhet ajo

Sërish ndryshime në orarin e ndeshjes Vllaznia- Besëlidhja. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që të ketë një ndryshim në këtë orar teksa ajo nuk do të nisë në orën 14.00 por 30 minuta më shpejt. Kështu ka bërë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR