Lekaj e Gruda, i japin fitoren ndaj Laçit ekipit Vllaznia U-19

Me fitore e ka mbyllur ndeshjen e prapambetur ndaj Laçit edhe ekipi U-19 i Akademisë Vllaznia. Në fund të takimit, kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Luan Zmijani e Gjon Kola, kanë rregjistruar rezultatin 2-1. Autorë të golave për ta...

Vllaznia U-17 fiton edhe sfidën e fundit. Kurorëzohet “kampione e dimrit”

Ecuria shumë pozitive e ekipit Vllaznia U-17 ka vijuar me një tjetër fitore. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e prapambetur të javës së 11-të të kampionatit, atë të luajtur në Laç ndaj skuadrës vendase. Kjo ndeshje duhej të ishte...

Përmbytjet në Laç, anullohen ndeshjet e ekipeve të Akademisë Vllaznia

Reshjet e shumta të shiut që kanë rënë në dy ditët e fundit në të gjithë vendin, vazhdojnë të krijojnë probleme edhe tek zhvillimi normal i kampionateve të futbollit. Dhe problemet nuk kanë ndodhur vetëm në Vlorë ku pasditen...

Edi Martini në Itali. FSHF e cakton me një detyrë të veçantë

Ish- futbollisti dhe ish- trajneri i Vllaznisë Edi Martini që nga viti i kaluar është i angazhuar me detyra të veçanta nga FSHF. Fillimisht ucaktua trajner i kombëtares U-17 për Zonën e Veriut ndërsa së fundmi, ka marrë një...

Rigersi, vazhdimi i një tradite të shkëlqyer të familjes “Xhahysa”

Sporti shpeshherë është edhe përçues dhe vazhdues i traditave familjare. Janë të shumta rastet kur brenda një familje, ka disa pjestarë që merren me sport dhe madje edhe të suksesshëm. Sot do të ndalemi tek një futbollist i ri,...

Vllaznia U-19 fiton 2-0 ndaj Internacional në ndeshjen e prapambetur

Ashtu si Vllaznia U-17, edhe ajo U-19 ka arritur të fitojë ndaj ekipit Internacional. Ndeshja e prapambetur e javës së 10-të të kampionatit, ajo që nuk u luajt të shtunën për shkak të reshjeve të shumta të shiut, është...

Dje Borusia- Shalke nga 4-0 në 4-4, sot në Shkodër nga 2-0 në 2-3

Përmbysje të çuditshme në futboll vazhdojnë të ndodhin çdo ditë. Dje bëri shumë bujë barazimi i arritur në Dortmund ku Borusia udhëhiqte 4-0 ndaj Shalke por kjo e fundit përmbysi gjithçka duke barazuar shifrat në 4-4. Natyrisht që shumëkush...

FSHF ka gati seleksionimet për kombëtaret e moshave, ja datat për futbollistët e Shkodrës

Federata Shqiptare e Futbollit, ka shpallur datat dhe zonat për seleksionimet e tre grup-moshave, brenda dhe jashtë vendit, të cilat do të nisin nga kjo javë. Lojtarët me datëlindje në vitet 2002, 2004 dhe 2006, do të nisin fazat...

Elmir Lekaj me dygolëshin e tij i jep fitoren Vllaznia U-19 ndaj Portos

Dy golat e shënuar nga mesfushori Elmir Lekaj i kanë dhënë fitoren ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia në ndeshjen e rradhës, atë të zhvilluar ndaj Portos sot në Lezhë. Ai është shndërruar në protagonistin kryesor të kësaj ndeshje me lojën dhe mbi të gjitha me golat që ka shënuar.

Vllaznia U-17 mund edhe Porton. Shënojnë Gjurkaj e Asllani

Sukseset e Vllaznia U-17 vazhdojnë. Edhe në javën e tetë të kampionatit ajo ka arritur të fitojë. Këtë herë në Lezhë ndaj Portos me rezultatin e pastër 2-0. Për këtë fitore kanë menduar Gjurkaj dhe Asllani. I pari ka shënuar në pjesën e parë të ndeshjes ndërsa tjetri ka shënuar në të dytën.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR