Reagon presidenti i Vllaznisë, Matija: Realizuam objektivin, duam më shumë mbështetje

Kur ka nje sukses, padyshim qe te gjithe te vleresojne, te duatrokasin dhe te thone: Bravo ju qofte! Keshtu ndodhi edhe me Vllaznine e femrave e cila arriti nje sukses historik duke kaluar per here te pare ne turin...

Kualifikimi në 1/32 e Champions LEAGUE, presidenti Matija: Ishte dhurata më e bukur për...

Vllaznia e femrave, arriti të shkruante historinë duke u bërë skuadra e parë shqiptare, e cila arriti të bëhej pjesë e 32 ekipeve më të mira në Europë, me kualifikimin në grupet e Champions League. Gjatë fazës së ndeshjeve kualifikuese,...

VIDEO/ Kualifikimi historik në grupet e Champions-it, shikoni festën e futbollisteve të Vllaznisë

Vllaznia në futboll për femra shkroi historinë duke u bërë skuadra e parë shqiptare që arrin të kualifikohet në grupet e Champions-it. Pas barazimit 1-1 ndaj lituanezeve të Gintrës, skuadra shkodrane u rendit e para në grupin 10 paraeliminator duke...

Kryebashkiakja Ademi uron Vllazninë për kualifikimin historik në Champions: Bravo vajza!

Kryebashkiakja e Shkodres Voltana Ademi ka uruar klubin e Vllaznisë për femra të cilat ditën e sotme kanë siguruar kualifikimin historik për në fazën e grupeve të Champiosn Leagues. Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës në rrjetet sociale ka...

Shorti/ Kundërshtaret e mundshme të Vllaznisë, nga Barcelona, Bajern Mynih tek Manchester City

Tek Vllaznia nuk ka kohe per te festuar. Ajo sonte do te qendroje ne Lituani dhe neser do te niset serish drejt Shqiperise. Aty ku do te vijoje punen ne stervitje sepse tashme e pret nje sfide edhe me...

Katër vjet më parë Gintra e mundte 5-0, sot Vllaznia është në 32-shen e...

Kater vjet me pare, saktesisht me 14 gusht 2015, Gintra dhe Vllaznia perballeshin serish me njera- tjetren ne ndeshjet e vlefshme per Ligen e Kampioneve te Europes. Atehere, ishte histori krejt tjeter. Lituanezet fitonin me rezultatin e thelle 5-0. Sot,...

Presidenti Matija ‘në qiellin e shtatë’: Realizova një ëndërr, kualifikimin në ‘Champions’

Ankth, frike, perqendrim dhe ne fund lot gezimi. Keshtu mund te etiketohen 90 minutat e sotme te ndeshjes Vllaznia- Gintra per presidentin e ekipit te Vllaznise Lazer Matija. Ka provuar dy vitet e kaluara t'i rreshqase nga duart kualifikimi (ndoshta...

Armand Duka urim emocionues për ekipin shkodran: Bravo Vllazni! Jeni frymëzim për Shqipërinë

Ekipi i vajzave të Vllaznisë, bën historinë ditën e sotme me kualifikimin në turin tjetër të Champions League dhe të shumtë kanë qenë personat të cilët kanë reaguar duke i ngritur “në qiell të shtatë” vajzat shkodrane. Një...

HISTORIKE/ Vllaznia kalon në turin e dytë të ‘Champions League’

Vllaznia në futboll për femra arrin një sukses historik: Kualifikohet për në turin e dytë të Ligës së Kampioneve të Europës. Ajo e ka fituar këtë të drejtë si skuadra më e mirë e grupit 10 teksa i ka...

Barazim në pjesën e parë, Vllaznia 45 minuta larg kualifikimit historik

Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes ne mes Vllaznise dhe kampiones lituaneze Gintra, e vlefshme per Ligen e Kampioneve te Europes ne futboll per femra. Te dy ekipet jane munduar te krijojne raste, por nuk kane...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR