Altin Lala: Me Thomas Brdariç kam luajtur 4 vjet te Hanover. Më bëhet qejfi...

“Ai do vetëm të ketë sukses. Për nga mënyra e lojës, ishte gjithmonë i uritur për të shënuar dhe ishte si… Inzagi”, kështu e kujton Altin Lala atë që sot është duke udhëhequr kampionatin me Vllazninë. Tomas Brdariç, në...

Historia e Mundjes shkodrane

Sporti I mundjes është I hershëm, mund të thuhet madje që në lashtësi. Por të vërtetë në Shqipëri, organizimi I mundjes si sport ka nisur vetëm pas çlirimit të vendit. Më konkretisht në viti 1947 dhe specialisti I parë...

Vllaznia i la jashtë, të rinjtë shkojnë në kombëtare. Trajneri Gjoka e ka një...

Çështja e shumërfolur e lënies së disa futbollistëve të rinj jashtë skuadrës në fazën përgatitotre që ajo zhvilloi në Ulqin, ka krijuar jo pak pakënaqësi në Shkodër. Për më tepër që ditët e fundit, dy prej këtyre të rinjve,...

Një shkodran nis punën si trajner në Islandë

Silvan Çokaj është një prej atyre trajnerëve që ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë jashtë vendit. Në Shqipëri ka trajnuar vetëm për pak kohë, në Kategorinë e Parë me skuadrën e K.F Shkodra. Mirëpo, 32 vjeçari ka patur...

Historia e notit shkodran

Gara e parë e notit mendohet të jetë ajo e zhvilluar në vitin 1920 në Shirokë, në disiplinën e 100 metrave në të cilën morën pjesë 15 vetë. Ky vit konsiderohet edhe si fillimi I këtij sporti në Shkodër....

Lajm i trishtë për ish- kapitenin e Vllaznisë. Humb njeriun e dashur natën e...

Nata e nderrimit te viteve ka sjelle nje lajm te trishte per ish- kapitenin e Vllaznise, Armir Grima. Ne oret e para te mbremjes ai ka humbur njerin nga njerezit e tij te dashur, pikerisht babane e tij. Ndoc Grimaj...

Gjesti i shkëlqyer i Kristian Shytanit

Vllaznia e boksit nuk po kalon ndoshta momente të mira kohët e fundit dhe sipas deklaratave edhe të trajnerit Zef Gjoni, ndoshta për herë të parë pas shumë vitesh, ajo nuk e nis kampionatin si pretendentja kryesore për fitimin...

Vllaznia do të largojë lojtarin e afruar në merkato, por ai refuzon. Ja çfarë...

“Çudira” në Shkodër me qendërmbrojtësin brazilian Kasius Vinicius Koelho. Edhe pse u prezantua me bujë nga klubi, lojtari ka dalë shumë shpejt nga planet e trajnerit Tomas Bradriç dhe tashmë është kthyer në hall më vete për drejtuesit. Brazilianit i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR