Mësuesi i gjimnazit tregon të shkuarën e Kumbullës: Kishte vullnet e nuk mungonte asnjëherë

Marash Kumbulla ka lënë gjithmonë një kujtim të mirë kudo që ka luajtur apo studiuar. Në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ish-mësuesi i gjimnazit ka zbuluar një aspekt të shqiptarit që ndoshta jo të gjithë e njohim. “Edukatë dhe...

Shkodrani Eslit Sala shënon golin e parë për La Valletta

Ne fillim si titullar, tashme edhe si golashenues, ndonese luan ne mbrojtje. Ky eshte shkodrani 20 vjeçar Eslit Sala i cili sonte ka shenuar te parin gol per ekipin e tij La Valletta. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e javes...

Lojtari me origjinë nga Bajza përsëri protagonist, skuadra e tij mes pretendentëve për Serinë...

Lojtari me origjine nga Bajza Aristidi Kolaj (Kalaj) vazhdon të bëhet protagonist në Serinë C, duke treguar ndeshje pas ndeshje se po kthehet në formën më të mirë që e bëri atë një nga talentet më premtues të Shqipërisë...

Bogdani: Mesfushori shkodran Lakti mund të luajë me sukses në Seria A

Erjon Bogdani sot është 43 vjeç dhe prej disa vitesh i ka dhënë fund futbollit të luajtur. Por, ai ka ende ëndrra të mëdha në lidhje me futbollin, tani madje ato kanë lidhje me Italinë. Ne intervisten e tij per...

‘Bëri zap’ CR7 dhe Lukakun, tani Kumbulla duhet t’i tregojë vendin Ibrahimoviç

E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” i ka kushtuar sot një shkrim të gjatë 20-vjeçarit shqiptar të Romës, Marash Kumbulla. Në të nuk mungojnë lavdet, ndërsa evidentohen duelet e fituara prej tij ndaj Cristiano Ronaldos (Juventus) dhe Romelu...

Mediat italiane: Kumbulla, i vetmi në rradhët e Romës që luan në mënyrë fantastike

Ja disa nga vlerësimet e bëra nga media italiane, për paraqitjet e “diamantit” të mbrojtjes shqiptare të Romës, Marash Kumbulla. (Sportmediaset) Kumbulla 7.5: “I vetmi në radhët e Romës që luan në mënyrë fantastike, përpara zëvendësimeve ‘big’, që ndërruan rrjedhën...

Drejtori i Viteshes zbulon prapaskenat: Çelsi donte ta mbante Armando Brojën

Armando Broja është surpriza e madhe e Eredivise sivjet dhe si i tillë ai ka merituar vëmendjen e medieve dhe të drejtuesve të Viteshes gjithashtu. Sulmuesi la ekipin e të rinjve të Çelsit verën e shkuar dhe iu bashkua...

Marash Kumbulla në delir: Debutim i pabesueshëm në Kupat e Europës

Debutim ëndrrash i Marash Kumbullës në Kupat e Europës me Romën. Gol dhe fitore ndaj Young Boys. Pas ndeshjes, 20-vjeçari shqiptar tha për “Sky Sport”: “Ishte një debutim i pabesueshëm, shënova dhe falë golit tim fituam. Jam më i lumtur...

‘Hej, jam akoma 27-vjeç unë’, Sindrit Guri i paralajmëron në Belgjikë: Shikoni Ibrahimoviç, ja...

Në ditën e nesërme Sindrit Guri feston datëlindjen, me urimin më të mirë që mund të ishte rikthimi në nivelet e larta të futbollit. Shkëlqimi në Superiore i shtroi rrugën këtij sulmuesi për transferimin në Belgjikë atje ku është...

FANTASTIKE/ Marash Kumbulla debuton me gol në Europë me Romën

Mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla shënoi golin e parë me fanelën e Romës. Futbollisti kuqezi shfrytëzoi në mënyrën më të mirë të mundshme krosimin e Henrik Mkitarianit në minutën e 74-rt dhe dërgoi lehtësisht topin në rrjetë duke përmbysur...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR