Hiqet mesatarja për Sportin dhe Artet, Shyti: Vendimi i duhur…

Mesatarja mbi 6.5 nuk do të jetë më një kriter pranimi për maturantët që dëshirojnë të bëhen pjesë e Universitetit të Arteve dhe atij të Sporteve. Vendimi ka hyrë ditën e djeshme, menjëherë pas botimit të tij në Fletoren...

Podiumi i gjithi kuqeblu. Çiklistët e Vllaznisë fitojnë një tjetër trofe

Çiklistet e Vllaznise fitojne nje tjeter trofe: ate te Turit te Shqiperise per juniore. Por jo vetem kaq. Ata kane dominuar edhe ne garat e zhvilluara per te rriturit por edhe per kadetet. Federata Shqiptare e Çiklizmit e ka zhvilluar...

‘Sporti një traditë familjare’, urim special nga trajneri i njohur për kampionin e Bodybuilding

Xhulio Nikaj, djaloshi nga Shkodra ka arritur të shpallet përsëri kampion në disiplinën e “Bodybuilding”. Pas suksesit në 2018 ku u shpall kampion Shqipërie, 23 vjeçari ka arritur të fitoj dy trofe në këtë sport. Nikaj është shpallur më i...

‘Psikopati’ kthehet në WWE, shkodrani Gzim Selmani flet shqip: Jemi më të fortët

Të gjithë e njohim padyshim luftëtarin nga Shkodra, Gzim Selmani, i cili njihet me pseudonim ”Psikopati shqiptar”. Fillimet e karrierës i pati në artet marciale por shkëlqimin do ta merrtë ne kompanine më të madhe të wrestlingut ”WWE”. ...

Akuza e një Kampioni Europe, Kaçi: Nuk kam marrë as një faleminderit nga shteti

Eklent Kaçi, bilardisti i njohur shqiptar, ia ka dalë përsëri të bëjë të dëgjohet himni shqiptar në aktivitetet prestigjioze ndërkombëtare. Ai është shpallur në majin e këtij viti Kampion Europe në aktivitetin që u zhvillua në Trevizo duke bërë...

Shahisti shkodran Franc Ashiku shpallet kampion i Shqipërisë për vitin 2019

Tjeter lajm i mire per sportin shkodran. Shahisti Franc Ashiku mbremjen e sotme eshte shpallur kampion i Shqiperise ne perfundim te garave te kampionatit kombetar individual qe u zhvilluan ne Tirane. Ai ka arritur te grumbulloje 8.5 pike nga 9...

Armand DUKA e thotë copë në Asamblenë e 21-të e KOKSH-it: Kjo organizatë s’ekziston!

Ditën e sotme, në ambientet e “Hotel Tirana International”, është zhvilluar “Asambleja e 21-të e Përgjithshme e KOKSH”. Pjesë e rendit të ditës në këtë takim, kanë qenë: 1- Mirëseardhmja nga Presidenti i KOKSH-it, Viron Bezhani. 2- Ceremonia e...

‘Shqiponja kuqezi’ fluturon mes Londrës, i pamposhturi Florian MARKU nderon shqiptarët (VIDEO)

Florian Marku nuk njeh sërish humbje. Boksieri i njohur shqiptar ka mposhtur mbrëmë në Londër kundërshtarin çek Miroslav Serban. “Bisha” kuqezi s’u dorëzua në asnjë moment, por për gjatë gjithë raundeve sulmoi fort duke arritur të grumbullonte plot 65 pikë....

Nga Akademia e VLLAZNISË në skenën e Bodybuilding, njihuni me ish-futbollistin shkodran që po...

Është i qeshur dhe karakterizohet nga humori tipik shkodran. Nuk është nga ata që të japin muhabet me të parën herë, por dalëngadalë arrin të miqësohesh me të. Ëndrrat janë bërë për t’u realizuar dhe kush tjetër më mirë...

EUGERT ZHUPA, LAMTUMIRË ÇIKLIZMIT

Me një njoftim në faqen e tij në facebook, çiklisti shqiptar lajmëron vendimin e vështirë. Eugert Zhupa, çiklist shqiptar në Itali, i ka thënë mjaftë karrierës së tij sportive. Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook, Zhupa...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR