Çiklistët e Vllaznisë sfidojnë të ftohtin. Drejt Pukës stërvitje në borë

Ndonëse temperaturat kanë qenë të ftohta gjatë gjithë këtyre ditëve, çiklistët e Vllaznisë kanë vijuar me stërvitjet e tyre. Madje, ato i kanë zhvilluar seancat e tyre jo vetëm në terren fushor por edhe atë malor. Kështu, ka ndodhur...

Çudia në Amerikë, 90-vjeçari kapet me doping. Por ia hedh paq sepse…

Dopingu gjithmonë ka qenë një nga problemet më kryesore në botën e çiklizimit, por historia që vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është pothuajse në kufitjë e të pabesueshmes. Karl Grouv, një 90-vjeçar i cili ishte shpallur kampion korrikun...

Trajnerët më të mirë të 2018-ës/ Kola, Rrotani dhe Kraja: Kënaqësi t’i shërbejmë Vllaznisë!

Në ceremoninë e zhvilluar dy ditë më parë në Bashkinë Shkodër, ata të tre janë vlerësuar si trajnerët më të mirë të Sportklub Vllaznia për vitin 2018. Leonat Kola në krye të ekipit të çiklizmit, Bruno Rrotani tek atletika...

Kryebashkiakja Ademi jep lajmin e mirë: Stadiumi “Loro Boriçi” do t’i rikthehet Bashkisë gjatë...

Pas shumë diskutimesh e komentesh duket se viti 2019 do t'i rikthejë Shkodrës stadiumin "Loro Boriçi". Një lajm të tillë e ka dhënë kryebashkiakja Voltana Ademi sipas së cilës, ky stadium i takon Shkodrës dhe jo vetëm futbollit por...

VIDEO/ Çudira nga bota, të luash bilardo me… kokë

Sporti i bilardos është një nga më të famshmit dhe më të parapëlqyerit në botë. Mjetet që përdoren për të ushtruar këtë sport janë këto: Një stekë, guri i bardhë që quhet “çoku”, ose bila goditëse dhe bilat e tjera,...

Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia shpallin “Sportistët më të mirë të Vitit 2018” (FOTO)

Pasditen e sotme në hollin e Bashkisë Shkodër është zhvilluar ceremonia e shpalljes së "Sportistëve më të mirë të vitit 2018" të Vllaznisë. Njëkohësisht edhe e sportistëve të rinj të talentuar dhe po ashtu edhe e "Trajnerit më të...

Garat ku mund të fitosh 7 milionë dollarë në 2 minuta

Në garat me kuaj, të pasurit zakonisht bëhen edhe më të pasur. Fondet e çmimeve vazhdojnë të rriten dhe në disa gara të veçanta çmimet mund të jenë marramendëse. Në vitin 2018, “Pegasus World Cup” arriti të siguronte një buxhet...

“10 sportistët më të mirë të vitit 2018”, ja kur do të shpallen

Anketa tradicionale e fundvitit për shpalljen e sportistëve dhe trajnerëve më të mirë të vitit, do të zhvillohet edhe këtë vit dhe tashmë ka mbetur vetëm shpallja e tyre. Në vite të ndryshme është organizuar në mënyra të ndryshme...

RISIA/ Sportklub Vllaznia nis punën për përzgjedhjen e “Më të Mirëve të Shekullit”

Viti 2019 siç dihet përkon me 100 vjetorin e krijimit të klubit më të vjetër në Shqipëri, atij "Vllaznia". Në kuadrin e aktiviteteve që pritet të zhvillohen për këtë përvjetor të rëndësishëm, pritet të jetë edhe një shumë interesant:...

Erion Harusha shpallet fitues i turneut të shahut në Shkodër

Pas tre ditë duelesh, ka përfunduar mbrëmjen e sotme turneu i shahut i organizuar me rastin e 85 vjetorit të themelimit të Federatës Shqiptare të Shahut. Një aktivitet shumë i bukur i organizuar nga "Shkodra Sport Event" në bashkëpunim...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR