Tre medalje për xhudistët e Vllaznisë në turneun e Podgoricës

Ka rezultuar i suksesshëm turneu i zhvilluar sot në Podgoricë për tre xhudistët e Vllaznisë. Të tre ata kanë arritur të bëjnë një paraqitje të mirë duke fituar disa ndeshje teksa janë fituar edhe tre medalje, një argjendi dhe dy bronzi. Më i suksesshmi sigurisht që ka rezultuar Lurian Kaçi i cili duke konkurruar në peshën 66 kg, ka arritur të fitojë tre ndeshje dhe është mundur vetëm në finale duke merituar kësisoj medaljen e argjendtë. Ndërkohë në peshën 60 kg, Krismando Bisha ka fituar dy ndeshje dhe ka merituar medaljen e bronztë. Këtë medalje ka marrë edhe Luigj Shkoza në peshën 73 kg me dy ndeshje të fituara.

Klubi Vllaznia nderon ish-sportistët e saj me titullin “Nderi i Sportit shkodran”

Në mbrëmjen e shpalljes së më të mirëve, sigurisht që ka patur vend për nderime edhe për ata që kanë shkruar historinë e klubit shkodran vite më parë. Për këtë arsye, drejtuesit e klubit shumësportësh Vllaznia, kanë nderuar me titullin e lartë sportiv "Nderi i sportit shkodran" shumë figura të njohura të sportit në vite. Kështu, nga sporti i boksit janë nderuar me këtë titull Kujtim Demi dhe Agron Bushati, nga sporti i atletikës Oltion Luli, Niko Laro dhe Isak Bala, nga sporti i basketbollit Afërdita Laçaj, Marin Shestani, Astrit Zaganjori dhe Beniamin Idrizi. Edhe nga sporti i volejbollit ka patur nderime teksa kanë marrë këtë titull Mark Krroqi, Eluiza Ndoci e Behije Rragami.

Mundësit shkodranë 4 vende të para në kampionatin e moshave

Në datat 26 dhe 27 prill është zhvilluar kampionati kombëtar i mundjes për paratërinj dhe shkollorë. Vllaznia ka marrë pjesë në këtë kampionat me një përbërje të plotë sportistësh të drejtuar nga trajneri Nazmi Elezi. Në kampionatin e paratërinjve, ekipi shkodran është përfaqësuar me 10 sportistë dhe pikërisht me: Amir Hebovija 42 kg, Ermal Muliu 54 kg, Dashnor Koka 58 kg, Maldin Camaj 63 kg, Engin Krasniqi 63 kg, Emanuel Deda 69 kg, Adnan Guri 76 kg, Ardis Hebovija 85 kg, Eqerem Shega-85 kg, Elton Fusha 96+ kg.

Humoristi Nexho Shabani: Është bërë futbolli si motoçiklizmi

Batutat e tij nuk kanë të sosur. Humoristi i njohur shkodran Nexho Shabani që njihet edhe si tifoz i zjarrtë i Vllaznisë natyrisht që e ka ndjekë me shqetësim edhe dëmtimin e dy futbollistëve, Popoviç të Vllaznisë dhe Dimos së Bylisit në ndeshjen e së shtunës. Pyetja e parë që u ka bërë ai gazetarëve dje ka qenë: “Si janë? Dhe kur ka mësuar se gjendja e tyre është përmirësuar, ka lëshuar edhe batutën e tij: “Është ba edhe futbolli si motoçiklizmi, sport i rrezikshëm.

Bashkia Tiranë miliona lekë në vit për sportistët e njohur. Përfitojnë edhe dy shkodranët

Bashkia e Tiranës ka vendosur të shpërblejë sportistët shqiptarë. Newsport.al mëson se Luiza Gega, Izmir Smajlaj, Briken Çalja, Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj do të përfitojnë 62.500 lekë në muaj dieta, përveç rrogës që ata marrin. Më tej, këta sportistë,...

Zhvillohet “Triathlone Labeat 2017”. Interesim i madh për të

Është zhvilluar edicioni i dytë "Triathlon Labeat". Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë 50 garues nga Kosova, Mali i Zi, Tirana dhe Shkodra. Si♪ dihet, ky aktivitet përfshin një garë në tre lloje sportesh: atletikë, not dhe çiklizëm. Kanë ndihmuar në zhvillimin e tij Bashkia Shkodër, shoqata The Door, Malteser dhe kompania "B2".

Ardit Vorfa: Kthehem për të ringritur ekipin e Vllaznisë

Ish-kapiteni i Vllaznisë në sportin e çiklizmit, Ardit Vorfa, pas një shkëputje të gjatë është rikthyer sërish si pjesë e këtij ekipi. Ai vetë është shprehur mjaft optimist për lëvizjen që ka bërë, ndërsa ka ardhur me dëshirën e mirë për të ngritur sa më lart të jetë e mundur vlerat e sportit të çiklizmit në Shkodër.
“U riktheva dhe një herë me objektiva të qarta për veten dhe për skuadrën time të zemrës, Vllazninë, - ka deklaruar ai për mediat sportive të ditës. - Si ish-kapiten i kësaj skuadre them se kemi forca të ia rikthejmë dhe një herë emrin e madh që ka Vllaznia në këtë sport.

Xhudistët e Vllaznisë më të mirët në kampionatin individual

Xhudistët e Vllaznisë kanë bërë edhe një tjetër paraqitje të mirë. Këtë herë në kampionatin individual kombëtar për të rritur e për kadetë. Ai është zhvilluar në pallatin e sportit "Asllan Rusi" të kryeqytetit dhe në të kanë marrë pjesë të gjithë ekipet e liçensuara pranë Federatës Shqiptare të Xhudos. Sportistët shkodranë kanë arritur rezultate shumë të mira në këtë kampionat duke zënë shumë vende të para. Madje, më shumë vende të para se të gjithë ekipet e tjera pjesmarrëse. Natyrisht që ky është një sukses i ekipit të Vllaznisë të drejtuar nga trajnerja Aurora Shkoza.

Kompleks modern sportiv në Shkodër, miratohet projekti. Ja fushat që do të ndërtohen

Disa javë më parë, Alban Xhaferi, presidenti i klubit të basketbollit Vllaznia, në bashkëpunim me “Shkodra Tenis” prezantuan projektin e një kompleksi sportiv modern me fusha basketbolli dhe tenisi. Ky projekt pritet që shumë shpejt të bëhet realitet, pasi tashmë...

Xhovani Shkoza medalje ari në turneun ndërkombëtar të Kroacisë

Xhudisti i Vllaznisë Xhovani Shkoza ka zënë vend të parë dhe ka marrë medalje ari në turneun ndërkombëtar të xhudos të zhvilluar sot në Split të Kroacisë. Turneu i emërtuar "Mario Zebiç" ka shënuar një pjesmarrje të madhe sportistësh nga shumë shtete të Ballkanit por edhe ekipe të tjera europiane. Shqipëria është përfaqësuar në të me tre sportistë. Kështu Reoland Vasija duke konkurruar në peshën 46 kg ka zënë vend të dytë me tre ndeshje të fituar dhe një të humbur në finale. Damian Çuni ndërkohë në peshën 38 kg ka zënë vend të tretë me dy ndeshje të fituar dhe një të humbur duke marrë kështu medalje bronzi.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR