Endri Jukni lë Teutën dhe bashkohet sërish me Vllazninë

Ekipi i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë ka bërë një përforcim të rëndësishëm në merkaton e verës. Më mirë të themi ka qenë një rikthim i rëndësishëm i volejbollistit Endri Jukni. Ai në sezonin e kaluar ka qenë pjesë e Teutës së Durrësit ndërkohë që tashmë kthehet të luajë për skuadrën e qytetit të tij. Natyrisht që ky është një lajm i mirë për trajnerin Artan Kalaja sepse njihen vlerat e këtij sportisti. Me ardhjen e Juknit, ekipi shkodran është përforcuar jo pak dhe për rrjedhojë edhe në sezonin e ri sërish do ketë pretendime të larta. Që do të thotë, do të kërkojë të jetë në mes ekipeve më të mira të vendit që do jenë në garë për titullin kampion.

Grumbullohen kombëtaret e volejbollit. Ja kush është thirrur nga Vllaznia

Afrimi i përvjetorit të 105-të të shpalljes së Pavarësisë do të shoqërohet me zhvillimin e një kupe nga ana e Federatës Shqiptare të Volejbollit. Ajo do të organizojë “Kupën e Flamurit”, një aktivitet miqësor me ekipet kombëtare të volejbollit për të rritur dhe të rritura, të cilatdo të luajnë ndaj kombëtareve respektive të Kosovës. Ky aktivitet do të organizohet në sallën sportive “Feti Borova”, pranë Tirana Olimpik Park, një event që do të bashkojë shqiptarët.

Qafarena- Koçi dhe Qershia- Hysaj fituesit e “Volej-Poja Beach Trophy 2018”

Pas tre ditë garash dhe rivaliteti shumë të madh, pasditen e sotme është mbyllur edicioni i tretë i "Volej-Poja Beach Trophy 2018". Një aktivitet i organizuar nga Bashkia Shkodër dhe që sivjet në fakt ka qenë më interesanti dhe më...

Volejbolli i meshkujve, ekipi më i financuar në Sportklub Vllaznia

Të shpallurit kampion i Shqipërisë në vitin 2017 i ka mjatuar ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë të jetë tashmë ekipi më i financuar për këtë vit nga Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia. Ekipi që drejtohet nga trajneri...

Vllaznia në volejboll kampione e Shqipërisë edhe me paratërejat

Pas suksesit të pak ditëve më parë me ekipin e të rejave, Vllaznia ka rrëmbyer sot edhe një tjetër titull kampion. Këtë herë me ekipin e paratëreja, trofe ky që ashtu si për ekipin e më të rriturave, është i...

Njihuni me rregullat e reja në volejboll

Federata Ndërkombëtare e Volebollit (FIVB) do të aplikojë së shpejti ndryshime në sistemin e pikëzimit dhe të seteve. Duke parë që kohëzgjatja e ndeshjeve apo edhe e një seti të vetëm është rritur ndjeshëm, ku shon deri në 30 pikë apo më shumë, gjë që shpesh kjo ndikon në uljen e nivelit të lojës dhe të shikueshmërisë, është menduar një rregull interesant, që do të eksperimentohet sezonin tjetër. Numri i pikëve të çdo seti do të ulet nga 25 në 15, por ama do të rritet numri i seteve, nga 5 në 7. Pra, fitues del ekipi që fiton 4-0, 4-1, 4-2 ose 4-3.

Të rejat e Vllaznisë shpallen kampione të Shqipërisë

Skuadra e Vllaznisë është shpallur sot pasdite kampione e Shqipërisë në volejboll për të reja për sezonin sportiv 2016-2017. Ekipi shkodran i fitoi të dyja finalet e play off-it të luajtura ndaj Skënderbeut. Pas triumfit pak ditë më parë në Shkodër me shifrat 3-0, ekipi i Vllaznisë fitoi edhe sot në Korçë, duke mundur në pallatin e sportit “Tamara Nikolla” skuadrën e Skënderbeut me rezultatin 3-1 me sete 12-25, 25-18, 22-25, 25-27. Një kampionat i dominuar nga volejbollistet e reja shkodrane, që luajtën më mirë se rivalet korçare, duke e merituar këtë titull kampion.

Dje humbi finalen, sot kapiteni i Vllaznisë gjen “ngushëllim”. Fiton një tjetër “trofe”

Pasditen e djeshme ka humbur finalen e trete dhe perfundimisht edhe shpresat per t'u shpallur kampion i Shqiperise dhe kjo gje kuptohet qe e ka merzitur jo pak. Kapiteni i Vllaznise Nikolin Qafarena nuk e ka perjetuar mire kete...

Vllaznia në volejboll për femra ekip me perspektivë por që do kohën e vet...

Nisja që i ka bërë kampionatit nuk ka qenë ajo e duhura për ekipin e volejbollit të femrave të Vllaznisë. Ka humbur 0-3 në shtëpi ndaj Tiranës dhe në fakt ka qenë një humbje e merituar sepse vajzat shkodrane...

Volejboll meshkuj/ Vllaznia humbet në Korçë, rrezikon edhe play off-in

Play off-i i kampionatit kombëtar duket gjithnjë e më larg për ekipin e Vllaznisë në volejboll për meshkuj. Kjo pas humbjes së pësuar dje në Korçë ndaj Skënderbeut. Një humbje e pafalshme për kampionët në fuqi të vendit të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR