Gjate koheve te fundit u fol per nje oferte nga ana e Teutes. Me pas, qarkulluan zera se edhe Tirana apo dhe ndonje skuader tjeter e kampionatit shqiptar, e kishin ne “radaret” e tyre.

E kemi fjalen per sulmuesin qe muajin e ardhshem mbush 22 vjeç, Mehdi Çoba. Kontrata e tij dyvjeçare me Vllaznine perfundonte ne fund te ketij sezoni, por nga pasditja e sotme ajo zgjatur me tej.

Sulmuesi ka rene dakord me presidentin Xhaferi per ta zgjatur bashkepunimin ne mes tyre deri ne fund te sezonit 2024-2025. Qe do te thote se tashme vete Çoba do te jete i fokusuar vetem tek stervitja dhe ne pritje qe t’i jepet shansi per te treguar vlerat e tij.

Lojtari eshte shfaqur i kenaqur me kete rinovim dhe kete e ks shfaqur edhe permes nje deklarate te bere mbremjen e sotme pas zyrtarizimit te kesaj marreveshje nga ana e klubit.

“Jam i lumtur që do të jem pjesë e ekipit të zemrës dhe qytetit tim për tre vitet e ardhshme”- shkruan ne postimin e tij ne rrjetet sociale sulmuesi shkodran./SHKODRA-SPORT.COM/