Pas një viti me fanellën e Suharekës, mbrojtësi shkodran Antonio Marku, ma vendosur të largohet prej këtij ekipi. Një gjë të tillë futbollisti i njohur e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale, ku njëkohësisht i falënderoi të gjithë për bashkëpunimin që kanë patur, duke iu uruar suksese për të ardhmen.

“Falënderues dhe krenar për këtë sezon.
Një bravo e madhe për gjithë bashkëlojtarët, trajnerët, drejtuesit dhe presidencën.
Uroj FC Suharekën dhe gjithë dashamirësit e klubit të vazhdojnë me sukseset.

Faleminderit për mikpritjen Suharekë”,-shkruan Antonio Marku.

Tashmë, mbetet për t’u parë e ardhmja e mbrojtësit shkodran, teksa një opsion për të ardhmen e tij është edhe rikthimi në Abissnet Superiore.
Maringlen ZHIVANI