Barcelona është në kërkim të një mbrojtësi qendror dhe së fundmi është përfolur se është në kontakte të vazhdueshme me Koulibaly.

Gjithësesi, “Sportmediaset” shkruan se gjithashtu spanjollët janë të interesuar për mbrojtësin e Juves, De Ligt. Juventus momentalisht nuk është e interesuar për ta lënë holandezin të largohet.

Barcelona i ka bërë me dije “Zonjës së Vjetër” se interesi i tyre është real dhe pret një konfirmim nga klubi italian për të nisur bisedimet me mbrojtësin e talentuar.