Bekim Balaj ka kapur shifrën e 16 golave në Superiore, kur ka mbetur dhe 1 fazë për t’u luajtur. Po me të njëjtin numër golash, Florent Hasani u shpall vitin e kaluar “Këpuca e Artë”.

Sulmuesi shkodran duket i pandalshëm këtë sezon. Dhe pse në moshën 33-vjeçare, Balaj po bën më së miri detyrën si kapiten.

Kujtojmë se gjysma e golave ka ardhur nga penalltitë. Balaj i ka realizuar të teta 11-metërshat që kuqeblutë kanë fituar në kampionat.

Ish-lojtari i Kombëtares shqiptar u afrua në janarin e kaluar te Vllaznia. Kontrata e tij është e vlefshme deri në verën e vitit 2025, ndërsa këtë sezon po shkëlqen./newsport/