Sulmuesi me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha, mund të transferohet te Borussia Dortmund në këtë merkato vere.

Verdhezinjtë janë në kërkim të një sulmuesi dhe drejtuesit kanë “piketuar”, lojtarin në pronësi të Augsburg.

Sipas “Sky Sport”, palët janë në bisedime të avancuara dhe nuk përjashtohet arritja e marrëveshjes në orët e ardhshme.

Berisha vlerësohet 15 milionë euro nga Augsburg, por një akord mund të arrihet për 10 milionë euro, plus bonuse të tjera.