Trajneri shkodran Silvan Çokaj ka ndryshuar ekip dhe tani e tutje do te jete pjese e “Fjolnir” ku do te drejtoje si trajner i pare ekipin U15 te tij dhe njekohesisht do te kryeje edhe detyren e zevendestrajnerit tek ekipi U17.

Nje gje te tille e ka bere te ditur vete ai permes nje postimi ne rrjetet sociale teksa lajmeron per kete ndryshim kur shkruan: “Zyrtarisht pjesë e klubit të futbollit Fjölnir, një nga skuadrat më të mira në Islandë për zhvillimin dhe promovimin e lojtarëve të rinj, dua të falënderoj drejtuesit e departamentit të të rinjve me të cilët ndihem i privilegjuar të punoj.

Luka Kostic, një nga trajnerët më të mirë të Islandës (ish-trajneri i kombëtares islandeze U-21) dhe Björn Breidfjord Valdimarsson (pjesë e stafit të kombëtares islandeze të të rinjve) një trajner me ambicie të mëdha për të ardhmen, të cilët më besuan postin e krye trajnerit U-15 dhe asistentit në U-17”.

Në Shqipëri Çokaj ka stervitur ekipe me SK Rozafën, AK Shqiponja e KF Shkodra deri në vitin 2019 para se të merrte detyrën e trajnerit në Islandë tek IR Reykjavik në sezonet 2019-2021 dhe Haukar në sezonin e fundit. Së fundmi ai ka marrë një detyrë të re, do të jetë trajneri kryesor i klubit Fjolnir, i cili njihet në vend për prodhimin e talentëve./SHKODRA-SPORT.COM/