9 vite kampion i Shqiperise me Vllaznine, “Boksier i Shekullit ne Shkoder”, Kampion Bote per Federaten UBO jane vetem disa nga sukseset e karrieres se 31 vjeçarit Kristian Demaj.

Ne secilin prej ketyre sukseseve ka perjetuar emocione te jashtezakonshme, por me siguri qe sot do te kete perjetuar edhe me shume sepse data 15 mars 2022 do te ngulitet gjate ne memorien e tij.

Kjo sepse Presidenti i Republikes, z. Ilir Meta, i ka akorduar atij titullin e larte “Mjeshter i Madh” gjate nje ceremonie te zhvilluar ne Presidence.

Demaj ka qene i shoqeruar ne kete ceremoni perveçse nga familjaret e tij, edhe nga presidenti i Federates Shqiptare te Boksit Florend Kalivopulli.

Nje titull i tille sigurisht qe eshte mese i merituar per boksierin shkodran qe ende nuk ka vendosur te ndalet dhe me siguri qe ne te ardhmen do t’i dhuroje te tjera arritje Shkodres dhe Shqiperise.

E gezofsh titullin Mjeshter!