STATISTIKA: Vllaznia- Kukësi, përballjet në mes tyre

HISTORIA VLLAZNIA- KUKËSI

01.09.2012    Kukësi- Vllaznia 0-0
16.02.2013    Vllaznia- Kukësi 1-0    (K.Rexha)  
14.09.2013    Kukësi- Vllaznia 0-3    (aforfe)

Ja kush kanë qenë sportistët me biografi të keqe në klubin Vllaznia

Në arkivën personale të gazetarit të mirënjohur sportiv Rifat Uruçi kemi gjetur edhe një dokument në të cilin shkruheshin emrat e sportistëve me "biografi të keqe" të cilën Dega e Brendshme kishte dërguar në klubin Vllaznia i cili duhet të merrte masa për t'i patur në kontroll. Që do të thotë, për të filluar përndjekjen ndaj tyre. Ka qenë koha e diktaturës dhe sportistë të veçantë e kanë pësuar jo pak prej kësaj. Më poshte po japim një pjesë të listës së këtyre sportistëve që kanë vuajtur për këtë gjë dhe arsyen pse e kishin këtë biografi të keqe:

“SPORTISTËT E SHEKULLIT” TË KLUBIT VLLAZNIA

Futboll-Loro Boriçi            -Muhamet Dibra            -Sabah Bizi                -Ramazan Rragami-Paulin Ndoja-Medin Zhega    -Hysen Zmijani Atletikë-Hysni Bebeziqi            -Pina Thani                -Vera Bregu -Oltion Luli-Arbana Xhani Çiklizëm-Agim Tafili        -Fadil Muriqi Basketboll-Renato...

SHAH: “LIBRI I ARTË” I EKIPEVE KAMPIONE (MESHKUJ)

Ekipet kampione të Shqipërisë në shah për meshkuj: 1969 Dinamo Tiranë 1970 17 Nëntori Tiranë 1971 Dinamo Tiranë 1972 Partizani Tiranë 1973 Studenti Tiranë 1974 Lokomotiva Durrës 1975 17 Nëntori Tiranë 1976 Dajti Tiranë 1977 17 Nëntori Tiranë 1978 Dajti Tiranë 1979 Dajti Tiranë 1980 Lokomotiva Durrës 1981 Lokomotiva Durrës 1982 Lokomotiva Durrës 1983...

ATLETIKE- LIBRI I ARTE: TITUJT KAMPIONE (MESHKUJ) NE VITE

Ekipet kampione në Atletikë   (për meshkuj) 1929 Tirana 1930 Tirana 1931 Vllaznia   1932 Vllaznia   1933 Vllaznia   1934 Vllaznia 1933-34 nuk janë zhvilluar kampionate 1945 17 Nëntori 1946 17 Nëntori 1947 17 Nëntori 1948 Partizani 1949 17 Nëntori 1950 17 Nëntori 1951 Partizani 1952 Partizani 1953 Partizani 1954 Partizani 1955 Partizani 1956 Partizani 1957 Partizani 1958 Partizani 1959 17 Nëntori 1960 Partizani 1961 Partizani 1962...

“TRAJNERËT E SHEKULLIT” TË KLUBIT VLLAZNIA

1-Feti Dizdari            (atletikë)2- Xhevdet Shaqiri    (futboll)3- Petrit Osmani       (Basketboll)4- Gani Muriqi           (Çiklizëm)5- Zef Gjoni              (Boks)

ARKIV/ Kur Ada e Velipojës ishte pretendente për t’u ngjitur në Superligë

Nese flasim per futbollin ne Zonen e Shkodres, kuptohet qe nuk eshte vetem Vllaznia, por nje faktor shume i rendesishem i tij eshte edhe Ada e Velipojes. Nje skuader e cila ka patur ato uljet e ngritjet e saj...

STATISTIKA: Vllaznia- Bylis në përballjet mes tyre

BILANCI VLLAZNIA- BYLIS 27.11.1996 BYLIS- VLLAZNIA 1-2 (E. Martini 2) 25.10.1997 VLLAZNIA- BYLIS 2-0 (A. Xhahysa, L. Zmijani) 24.03.1998 BYLIS- VLLAZNIA 2-2 (S. Lici, A. Xhahysa) 26.09.1998 VLLAZNIA- BYLIS 2-0 (I. Dibra 2) 27.02.1999 BYLIS- VLLAZNIA 2-2 (A. Miloti, L. Perloshi) 23.10.1999 BYLIS- VLLAZNIA 2-1 (Gj. Shllaku) 18.03.2000 VLLAZNIA- BYLIS 1-0 (B. Bizi) 27.10.2000 VLLAZNIA-...

STATISTIKA/ E treta herë që Vllaznia diskuton finalen e Kupës dy vite rradhazi

Vllaznia ka siguruar mbreme daljen ne finale te Kupes se Shqiperise dhe kjo i ndodh per te dyten here rradhazi, pasi siç dihet, e siguroi kete gje edhe sezonin e kaluar kur u ndesh me Skenderbeun ne "Air Albania"...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Goli i Fabiola Cakës nuk mjafton, Laçi mundet 1-2 nga Teuta

Ekipi i futbollit të femrave të Laçit ose ndryshe i njohur si ish-ekipi i Atletik ka luajtur këtë javë ndeshjen e rradhës në fushën...

HISTORI