KRYESORE

Femra dhe nxënës në tribunën qendrore, “Flota kuqezi” bojkoton Flamurtarin ndaj Vllaznisë

Tifozët janë bërë një çështje në Vlorë. Herë për fajin e tyre dhe herë jo për fajin e tyre, klubi vlonjat është dënuar dhe gjobitur nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Administratori Sinan Idrizi shpesh ka kritikuar qëndrimin e...

Lajmi i fundit: Kukësi gati për rikthimin në pankinë të Armando Cungut?

Që pas largimit nga skuadra e Vllaznisë, Armando Cungu ka qëndruar në heshtje dhe nuk ka qenë prezent as në media për të folur në lidhje me kampionatin shqiptar. Edhe pse tekniku ka pasur disa oferta nga klube të...

Faruk Kalleshi, i lindur për të qenë një Kampion i Madh

Nga Adriatik DOSTI

Edhe sot po ta shohesh, tek sapo i ka mbushur te 70 vjetet e jetes se tij ai te ben ta admirosh per ate fizik te mrekullueshem qe ka ende...I shkurter, por me nje trup te gdhendur prej muskujve, me nje humor te kendeshem tipik shkodran e i mire e i thjeshte si pak kush edhe pse ka te drejte ti krenohet karieres e malit me medalje qe ka fituar nder vite si rralle kush tjeter ne sport...

Wanda Nara, “mikja” që ndryshoi karrierën e Icardi-t me një këshillë në 2013-ën

Karriera e Mauro Icardi-t ka filluar ngritjen me dygolëshin e realizuar në 2013-ën kundër Juventus. Sulmuesi argjentinas ka zbritur në fushë me fanellën e Sampdoria-s dhe ka përmbysur rezultatin me dy golat e shënuar kundër Buffon. Por, siç ka...

Edi Martini: Mungesa e një presidenti nuk është justifikim. Vllaznia duhej të ishte në...

Ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Edi Martini vazhdon të jetë kritik me mënyrën si shkojnë gjërat tek kjo skuadër. Për të është e papranueshme që kuqeblutë ndodhen në vendin e tetë në renditje dhe me gjithë këto para...

KONFIRMOHET: Ja kur hidhet shorti për fazën e ardhshme të Champions Leagues

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, me Premierligën që ka...

Trajneri i Shakhtarit vishet si “Zorro”, mban premtimin e dhënë

Trajneri i Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca pas fitores ndaj Manchester Cityt në konferencën për media është paraqitur i veshur si “Zorro”.Fonseca ka realizuar premtimin që kishte bërë nëse kampioni ukrainas siguronte kualifikimin në fazën e eliminimeve në Ligën e...

Shtypi sportiv i sotëm, Elvin Beqiri kërkon optimizëm nga Vllaznia

Gazetat sportive të ditës së sotme sërish nuk e kanë patur në qendër të vëmendjes Vllazninë dhe për rrjedhojë janë mjaftuar me artikuj të shkurtër ose edhe hiç në faqet e tyre të para. Nga dy të përditshmet sportive...

“Çmenduri” e Liverpul. Fitore 7-0 dhe vend i parë në grup

Skuadra e Liverpulit ka vendosur një rekord të ri për skuadrat angleze në Ligën e Kampioneve, duke u bërë e para nga ky vend që arrin kuotën e 23 golave në fazën në grupe të turneut. Ekipi i Jurgen...

Real Madridi e mbyll me fitore, Porto kualifikohet me “goleadë”…

Real Madrid e ka mbyllur fushatën e grupeve të Champions League me fitoren 3-2 kundër Borussia DortDormtund nuk u dorëzua dhe dy minuta para fundit të pjesës së parë Pierre-Emerick Aubameyang shënoi për skuadrën gjermane. I njëjtë autor sigloi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR