Panik në Kategorinë e Dytë, regjistrohet rasti i parë me COVID-19

Pas Kategorisë Superiore, ku rezultoi pozitiv me COVID-19, futbollisti i Bylisit, Eridon Qardaku, koronavirusi duket se ka “depërtuar” edhe në Kategorinë e Dytë. “Panorama Sport”, mëson nga burime konfidenciale se një prej drejtuesve të klubit të Butrintit të Sarandës,...

Arsaed Rahova me plane të mëdha. Në verë, nga Ada mund të transferohet në...

Pas disa raporteve jo te mira dhe mbylljes se maredhenieve jo ne menyren e duhur me Vllaznine, Arsaed Rahova shume shpejt mund te hape nje kapitull te ri ne karrieren e tij. 21 vjeçari qe eshte rritur tek Akademia Vllaznia,...

Barazim në ‘derbin’ shkodran Ada- Vllaznia B. Kuqeblutë kontestojnë një 11-metërsh

Ne barazim 1-1 eshte mbyllur derbi shkodran i kategorise se dyte, ai ne mes Ades dhe Vllaznia B, luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive Adriatik te Velipojes. Nje 90 minutesh qe i ka patur brenda te gjithe, perfshi edhe...

Ada përmbys gjithçka në pesë minutat e fundit. Protagonist ësht Ardi Frroku

U mendua se do të ishte një fitore e lehtë, për më tepër që Internacionalin e kishte mundur "Vllaznia B" javën e kaluar brenda në fushën e tij, por për Adën nuk ka rezultuar kështu pasditen e sotme në...

Goli i Jozefin Rrasës mjafton. ‘Vllaznia B’ fiton 1-0 në transfertë me Internacional

Një gol i shënuar nga mbrojtësi Jozefin Rrasa që në minutën e 20-të, ka mjaftuar për t'i dhënë fitoren ekipit "Vllaznia B" në transfertë me Internacional. Djemtë kuqeblutë të drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani kanë marrë një fitore me...

Trajneri Pepaj: Ada synon ta rinisë me fitore ndaj Spartakut

Pas kampionatit te Kategorise Superiore dhe te pares, ne fundjave do te nise edhe ai i kategorise se dyte dhe Ada do te luaje ne transferte ndaj Spartakut. Nje rikthim ky pas nje shkeputje dymujore per shkak te pandemise,,ekipi i...

Klubi shkodran po e mendon si opsion: ‘Vllaznia B’ drejt shkrirjes

U krijua disa vite me pare me nje ide te qarte per te promovuar lojtaret e rinj dhe deri diku ia arriti qellimit, megjithate me kalimin e viteve gjerat erdhen duke ndryshuar dhe per momentin "Vllaznia B" ekziston vetem...

Përfundon mbledhja me drejtuesit, merret vendimi për Kategorinë e Dytë

Ka përfunduar para pak minutash mbledhja e shefit te garave Lusjen Nurishmi me drejtuesit e Kategorisë së Dytë, në Grupet A dhe B, teksa është vendosur, që kjo kategori të rifillojë në datën 7 qershor, mëson “Panorama Sport”. Datë...

Ilir Shulku: Ja çfarë do të ndodhë me Kategorinë e Dytë dhe futbollin e...

Pas takimit të djeshëm me përfaqësuesit e klubeve të Kategorisë së Parë, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, u shfaq optimist për vazhdimin e garës. Ai tha se klubet e të Parës janë në gjendje ta përballojnë situatën...

Thirrja e trajnerit Pepaj: Të bashkuar ia dalim për të ndal kryesuesit të shtunën

Java e 17-te e kategorise se dyte do te dhuroje nje sfide shume interesante ne kategorine e dyte, pikerisht ate qe do te luhet diten e shtune ne fushen sportive "Adriatik" te Velipojes ne mes Ades vendase dhe Luzit...