Habit Kristi Qarri, nga fatkeqësia familjare direkt në portë për të ndihmuar Vllazninë

"Vllaznia B" sot ka fituar 2-1 ndaj Klosit ne ndeshjen e pare te kampionatit dhe nder protagonistet kryesore te ketij suksesi padyshim ka qene sulmuesi Belajdi Pusi i cili ka shenuar te dy golat per kuqeblute. Megjithate ka patur edhe...

Ada e nis me një barazim. Vetëm 0-0 ndaj Sopotit pretendent

Ada e ka nisur kampionatin e sivjetem te kategorise se dyte me nje barazim. Ajo e ka mbyllur ne shifrat 0-0 takimin e pare, ate te luajtur ne fushen sportive "Adriatik" ndaj Sopotit te Librazhdit. Ne pamje te pare duket...

‘Vllaznia B’ e nis kampionatin me fitore. Mund 2-1 Klosin

Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit. Ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi", sulmuesi i ekipit te...

Ada merr një lojtar të rëndësishëm para startit të kampionatit

Te dielen starton kampionati i kategorise se dyte dhe ne te perveç Vllaznise B, do te marre pjese edhe nje tjeter ekip shkodran, pikerisht Ada e Velipojes. Ekipi i drejtuar tashme nga trajneri Vahedin Pepaj ka pesuar disa ndryshime ne...

Hidhet shorti i kategorisë së dytë, Vllaznia B pret Klosin, ndërsa Ada luan me...

Sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për kampionatin kombëtar të Kategorisë së Dytë për edicionin 2019-2020. Skuadrat e ndara në dy grupe, kanë njohur kundërshtarët e tyre. Shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Lysien...

FSHF merr vendimin, ja kur do te hidhet shorti i Kategorisë së Dytë

FSHF-ja ka marrë vendimin për sa i përket hedhjes së shortit të Kategorisë së Dytë, për edicionin 2019-2020.Hedhja e shortit do të bëhet ditën e hënë në orën 12:00, në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Diçka të tillë...

FSHF gati të shtyjë kampionatin e kategorisës së dytë, ‘gëzohen’ tek Vllaznia B dhe...

Situatë absurde në Kategorinë e Dytë. Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi pak minuta më parë, klubet, nëpërmjet një emaili zyrtar se sezoni i ri fillon këtë të diel, pra në datën 22 shtator, ashtu siç ishte parashikuar. I çuditshëm është...

Ada nis përgatitjet për sezonin e ri. Dyndje futbollistësh në stërvitje

Prej pak ditesh Ada ka nisur pergatitjet per sezonin e ri futbollistik por megjithate, per momentin seancat nuk kane qene te plota dhe perberja e ekipit nuk ka qene ajo e duhura. Por nga dita e hene e javes qe...

FOTO-LAJM/ Ada nis projektin e rikthimit në kategorinë e parë me ‘tre musketirët”

Ada do te nise pergatitjet per sezonin e ri futbollistik dhe duket se ajo do te kete nje organizim te ri. Ka mjaftuar nje foto e publikuar ne story nga trajneri i kesaj Vahedin Pepa per te zbuluar shume...

Rrëfehet portieri që shpëton çdo ditë jetë njerëzish në plazh!

Rasti i rrallë në futboll, portieri shkodran që nuk ruan vetëm portat, por shpëton edhe jetë njerëzish. Bëhet fjalë për Eldi Hasanin, që deri në fund të sezonit të shkuar ka qenë pjesë e skuadrës së Vllaznisë në Kategorinë...