Goli i Arsen Legatës në ’91 i jep fitoren 3-2 Adës ndaj Gramshit

Goli i shenuar nga Legata ne shtese ka rezultuar shume i rendesishem per Aden e cila ka marre nje fitore me shume vlere ne shifrat 3-2 ndaj Gramshit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Adriatik"...

Vahedin Pepaj hedh hapin e parë të rëndësishëm

Prej fundit te sezonit te kaluar, ka marre persiper drejtimin e Ades dhe pavaresisht veshtiresive financiare, eshte duke u munduar te beje me te miren me kontigjentin e lojtareve qe ka ne dispozicion. Vahedin Pepaj po ben punen e trajnerit...

Ada miqësore me Vllaznia U19, rezultati është ‘surprizë’

Ashtu si ekipi i pare i Vllaznise edhe ai U19 ka shfrytezuar nderprerjen e kampionatit per te zhvilluar nje ndeshje miqesore dhe kete gje e ka bere paraditen e sotme. Ne fushen sportive "Reshit Rusi", ai eshte perballur me...

6 milionë lekë, klubi i Kategorisë së Dytë dhuron rrogat e futbollistëve për familjet...

Klubi i Kategorisë së Dytë të futbollit shqiptar, Këlcyra, ka vendosur të dhurojë 6 milionë lekë për familjet e prekura nga tërmetet që kanë tronditur Shqipërinë. Me anë të një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, klubi konfirmoi...

Pesë gola në ‘derbin’ shkodran të kategorisë së dytë. Në fund buzëqesh Vllaznia B

Ekipi i dytë i Vllaznisë ka marrë fitoren e tretë në kampionat pasditen e sotme. Ai ka fituar "derbin" me ekipin e Adës në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në fushën sportive "Reshit Rusi" me rezultatin 3-2....

Ada mund 4-2 Kamzën, shkëlqen Arbjas Hasani

Ada ka marre nje tjeter fitore ne kampionat. Pasditen e sotme ajo ka fituar ne fushen sportive "Adriatik" te Velipojes me rezultatin 4-2 ndaj Kamzes. Njeri prej protagonisteve kryesore te ketij suksesi ka qene sulmuesi Arbjas Hasani. Ai ka zhbllokuar...

Grusht në nofull futbollistit, flasin mjekët: S’ka rrezik, lojtari u operua

Ngjarja e shemtuar e ndodhur dje kur një futbollist i Maliqit, është goditur me grusht në nofull nga mbrojtësi i Këlcyrës, Aristidhis Coli, dhe me pas ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Këlcyrës, padyshim qe ka lene...

Dhunë në kategorinë e dytë, futbollisti dërgohet me urgjencë në spital

Incidenti I rëndë në ndeshjen e kategorisë të dytë Këlcyra-Maliqi, ku u dhunua fizikisht dhe u dërgua në spital me thyerje nofulle futbollisti Arlind Xaka shënon një rast dhune të patolerueshëm. Egki Malësia,tranjeri i Maliqit, e përmbledh këtë dhunë me...

‘Vllaznia B’ fitore me goleadë ndaj Internacional. Spikat Elmir Lekaj

"Vllaznia B" eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat, madje kete here me goleade teksa ne ndeshjen e rradhes ka fituar me rezultatin e thelle 5-1 ndaj Internacional ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Rezultati...

Goli i Memçajt mjafton. Ada merr fitoren e parë në kampionat

Goli i shënuar nga Endri Memçaj ka rezultuar me shumë vlerë për ekipin e Adës sepse i ka dhënë asaj fitoren 1-0 ndaj Spartakut në ndeshjen e rradhës për kampionat. Takimi është luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Adriatik"...