Nga Kastrioti largohet një futbollist shkodran. Tashmë kanë mbetur katër

Nga sot në rradhët e Kastriotit të Krujës nuk janë më 5 futbollistë shkodranë por 4. Njëri prej tyre, nuk ka pritur hapjen e merkatos, por është larguar nga ky ekip dhe tashmë ka filluar të mendojë të gjejë...

Kategoria e parë, ndeshjet zhvillohet në dy ditë

Kategoria e Parë do t’i zhvillojë ndeshjet e saj në datën 23 dhjetor, përveç një ndeshje në Grupin B. Tirana do të përballet me Naftëtarin në Kuçovë në datën 22 dhjetor, njësoj më ndeshjet e Superiores. Takimet e tjera...

Skema e kategorisë së parë, Nurishmi jep lajmin e mirë

Shumë prej drejtuesve të ekipeve të ndryshme të kategorisë së parë kanë qenë kundër skemës që po aplikohet prej dy sezonesh nga Federata Shqiptare e Futbollit. Asaj që në fundin e fazës së dytë, ekipet pjesmarrëse të ndahen në...

Ndodh vetëm në Shqipëri: Një pjesë loje futbolli zgjat 43 minuta!

Mund të duket e çuditshme por është mëse e vërtetë. Ka ndodhur sot në ndeshjen e kategorisë së parë, atë në mes "Vllaznia B" dhe Tërbunit që u fitua nga pukjanët 1-0. Pjesa e parë e kësaj ndeshje nuk...

“Vllaznia B” mundet edhe nga Tërbuni. Kuqeblutë akuza për gjykimin

Pas asaj të javës së kaluar në Shkodër ndaj Egnatias, "Vllaznia B" ka pësuar një tjetër humbje dhe përsëri në shtëpi. Këtë herë ndaj Tërbunit dhe sërish me të njëjtin rezultat, 0-1. Fatin e këtij takimi e ka vendosur...

Java e 11-të e Kategorisë së Parë, “shi” golash dhe ndërprerje ndeshjesh nga reshjet

Është luajtur këtë të shtunë java e 15-të e Kategorisë së Parë. Në Grupin A janë luajtur pesë sfida, ku ajo mes Egnatias dhe Kastriotit u ndërpre në pjesën e dytë (kur rezultati ishte 1-0 për vendasit) për shkak...

“Vllaznia B” ndalet nga Egnatia që fiton 1-0 në Shkodër

Vllaznia B nuk ia del te marre fitoren e katert rradhazi ne kampionat. Ajo eshte mundur 0-1 ne "Reshit Rusi" nga Egnatia. Pjesa e dyte nis me nje zevendesim per shkodranet. Erkoçeviq i le vendin Kapaklijes ne mesfushe. Loja...

Mbyllet pjesa e parë në “Reshit Rusi”, “Vllaznia B”- Egnatia 0-0

Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes “Vllaznia B”- Egnatia. Loja ka nisur mire per kuqeblute te cilet ne ‘10 fitojne nje 11-metersh. Djepaxhia pengohet ne menyre te parregullt brenda zones dhe arbitri Xhemalaj tregon piken e...

Sot në orën 13.00 në “Reshit Rusi” një sfidë për të mos u humbur,...

Sot ne oren 13.00 ne fushen sportive “Reshit Rusi” do te zhvillohet ndeshja e rendesishme e kampionatit te kategorise se pare ajo ne mes “Vllaznia B” dhe “Egnatia” te Rrogozhines. Sigurisht qe tifozet shkodrane te merzitur me rezultatet negative...

Reshjet e shiut ndërpresin dy ndeshje futbolli në Shkodër e Pukë

Ndodh edhe kështu. Reshjet e shumta të shiut që kanë rënë gjatë ditës së sotme në Veriun e Shqipërisë, kanë bërë që dy ndeshje futbolli të ndërpriten ose të mos zhvillohen fare. Ka ndodhur kështu në Shkodër dhe Pukë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI