Vllaznia kryeson kampionatin edhe me 15 vjeçaret

0
Janë luajtur këtë fundjavë ndeshjet e javës së tretë në grupin A, të vlefshme për Kampionatin Kombëtar për femra U-15. Kinostudio ka fituar me rezultatin 3-2 në një ndeshje emocionuese të zhvilluar në kryeqytet, përballë Teutës. Kështu, vajzat e kryeqytetit...

AAS femra fitore me shumë vlerë në transfertë ndaj Teutës. Ngjitet në vendin e...

0
Ditën e djeshme është luajtur një ndeshje e prapambetur e javës së nëntë të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, pikërisht ajo në mes Teutës dhe ekipit shkodran AAS. Në këtë përballje të luajtur në Durrës, kanë qenë vajzat...

Vllaznia U16 për femra mund 6-0 Teutën. Siguron vendin e parë dhe pret fazën...

0
Vllaznia U16 per femra pas barazimit te javes se kaluar, eshte rikthyer sot tek fitorja ne kampionat teksa ka mundur ne Durres me rezultatin e thelle 6-0 ndaj Teutes. Protagonistja kryesore e ketij suksesi ka qene sulmuesja Klaudia Borci e...

VIDEO/ Trajneri i Mitrovicës ‘provokon’ Hajvalinë: Pretendente në Champion shoh Vllazninë

0
Me golat e Kryeziut dhe Biçkajt, Mitrovica ka arritur te fitoje ne shifrat 2-0 miqesoren e djeshme ndaj Vllaznise, luajtur ne fushen sportive te Barbullushit Nje perballje miqesore, por qe brenda ka patur edhe rivalitet. Pas ndeshjes ka dhene nje...

Vllaznia në analizë para sfidës me Juventusin

0
Të mërkurën e ardhshme Vllaznia do të presë në stadiumin "Loro Boriçi" ekipin e mirënjohur të Juventusit, në ndeshjen e vlefshme për turin e dytë të "UEFA ëomen Champions League". Pavarësisht se në pamje të parë kemi të bëjëm me...

LAJMI I FUNDIT/ Haris Lika nuk është më trajner i Vllaznisë

0
Ka zgjatur vetem dy ndeshje aventura e tij ne krye te Vllaznise se femrave. Haris Lika nuk do te jete me trajneri i kesaj skuadre. Ka qene vete ai i cili pak minuta me pare permes rrjeteve sociale ka...

Portugalia mund 1-0 Shqipërinë, Megi Doçi ndalet nga traversa

0
Shqipëria e Femrave u mund ditën e sotme minimalisht 0-1, në takimin e dytë në grupin E kualifikues për Europianin e vitit 2021. Në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”, takimi u vendos vetëm nga një gol i luzitanes Silva,...

Shënoi dhe festoi si CR7, Megi Doçi: E shijuam në maksimum, t’i shënosh Realit...

0
Vllaznia e femrave shkroi historinë e futbollit shqiptarë, teksa për herë të parë një skuadër shqiptare arrin në kualifikohet në grupet e Champions League. Fati nuk ishte me vajzat shkodrane të cilat peshkuan ekipe dukshëm më të forta në...

VIDEO/ Sara Maliqi: 7 vite te Vllaznia? S’ kam ndër mend të largohem asnjëherë...

0
Nese Vllaznia ne futboll per femra ka gjithe keto suksese prej gati nje dekade, arsyeja kryesore eshte se ka krijuar nje grup vajzash shume te spikatura te cilat jo vetem jane baza e ketij ekipi por edhe e kombetares...

LAJMI I FUNDIT/ Reagon policia për ngjarjen në Kamzë: Vajzat nuk janë helmuar, kanë...

0
Policia e Shtetit, ka reaguar nëpërmjet një njoftimi zyrtar, pas ngjarjes në Kamzë, në ndeshjen mes Partizanit dhe Bilisht Sportit, ku disa prej vajzave të ekipit juglindor. Nga raportimet e para, u dyshua për ndonjë helmim të mundshëm, ndërkohë në...