FAQJA E PARE Shortcodes

Shortcodes

Quisque arcu elit, condimentum eu convallis nec, mattis vitae elit. Aliquam eu justo eu ipsum ultricies rutrum non eu sapien. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean congue porttitor ligula, in tempor ipsum sagittis ut. Suspendisse sit amet tortor urna, ut mattis massa.

Pezullohet z/presidenti i notit, shkodrani Ridvan Gjeçaj

0

Problemet që ekzistojnë tek Federata Shqiptare e Notit po thellohen edhe më tej dhe lajmi më i fundit që del nga zyrat e kësaj Federate është se gjoja kryesia e saj ka pezulluar z/presidentin, shkodrani Ridvan Gjeçaj, një anëtar kryesie si dhe trajnerin e ekipit të Partizanit.

Demaj mund australianin në ndeshjen e parë të Botërorit

0

 

Ka nisur sot në Baku të Azerbajxhanit Kampionati Botëror i boksit amator ku merr pjesë edhe një ekip nga Shqipëria i përbërë nga tre boksierë dhe i drejtuar nga trajneri Zef Gjoni. Që në ditën e parë, ajo që ka rënë në sy ka qenë fitorja e boksierit shkodran Kristian Demaj.

Mirel Josa ndihet i qetë: Nuk kam qenë ndonjëherë në pikëpyetje

0

Pa patur shumë diskutime, brenda klubit shkodran, por edhe shumë dilema para takimit me Teutës, që nëse kuqeblutë nuk do të arrinin të fitonin, siç e bënë në realitet 3-1 në favor të tyre, dukej do të mbante përgjegjësi dhe do të penalizohej.

Vllaznia për femra rrezikon gjobitjen nga Federata

0

Afati për të plotësuar dokumentacionin dhe për të marrë pjesë në kampionatin e ri ka skaduar dhe ekipi i basketbollit të femrave të Vllaznisë nuk është në rregull. Për rrjedhojë, ai pritet të ndëshkohet me gjobë nga ana e Federatës Shqiptare të Basketbollit.

Ardit Shkjau, shkodrani që luan në Maltë

0

Shkodranët luajnë në shumë vende të botës por së fundi, një prej tyre është kthyer të luajë sërish në San Marino, aty ku vite më parë ka luajtur edhe Edmond Lufi, ish-futbollisti i Vllaznisë së viteve ’80. Së fundi, ai që ka shkuar në shtetin ishullor për të luajtur futboll është shkodrani 20 vjeçar Ardit Shkjau.

Statistika: Vllaznia- Teuta, të dielen ndeshja e 150-të

0

Këto dy skuadra janë nga më të vjetrat në futbollin shqiptar dhe si të tilla kanë edhe një numër të madh ballafaqimesh direkte me njëra-tjetrën. Ky i kësaj jave, do të jetë i 150-ti në historinë e kampionateve tona.

TËRBUNI, EDHE ME HUMBJE, BINDË NDAJ KAMPIONËVE KORÇARË

0

TËRBUNI-SKËNDERBEU 1-2

E mërkurë, më 21 shtator 2011, ora 16.00, në stadiumin “Ismail Xhemali” të Pukës

Tërbuni: Baholli, Betkoviç, Bega, Pepa, Çoba, Koçi, Mone, Udeke, G.Fuçia (Osuji 73’), Pavloviç, Kurti. Trajner: Gentjan Stojku

Terbuni- Veleçiku 1-1, barazim ne javen e pare

0

Terbuni dhe Veleçiku e kane mbyllur ne barazim ndeshjen e pare te kampionatit, ate qe eshte luajtur sot pasdite ne stadiumin “Ismail Xhemali” te Pukes.

Josa: Teuta vjen me moralin lart në Shkodër

0

Në prag të ndeshjes me Teutën, trajneri i Vllaznisë Mirel Josa është ndalur njëherë të flasë për problemet që vëren tek skuadra e tij, të cilat ai ua ka bërë të qartë lojtarëve. “Vllaznia nuk është skuadër dhe duhet të bëhet e tillë. Në ekip mungon harmonizimi dhe sakrifica.

Vllaznia mund Teuten 3-1

0

Vllaznia- Teuta 3-1

Vllaznia: Vujadinoviç, Smajli, Petroviç, Sykaj, Popoviç, Belisha, Muça, Gocaj (Nimani 53’), Bardulla (Sinani 53’), Vajushi (Danaj 90+1’), Sukaj. Tr: M. Josa