FAQJA E PARE Shortcodes

Shortcodes

Quisque arcu elit, condimentum eu convallis nec, mattis vitae elit. Aliquam eu justo eu ipsum ultricies rutrum non eu sapien. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean congue porttitor ligula, in tempor ipsum sagittis ut. Suspendisse sit amet tortor urna, ut mattis massa.

Josa: Teuta vjen me moralin lart në Shkodër

0

Në prag të ndeshjes me Teutën, trajneri i Vllaznisë Mirel Josa është ndalur njëherë të flasë për problemet që vëren tek skuadra e tij, të cilat ai ua ka bërë të qartë lojtarëve. “Vllaznia nuk është skuadër dhe duhet të bëhet e tillë. Në ekip mungon harmonizimi dhe sakrifica.

Ada shkon për fitore me Ilirinë

0

Ada e Velipojës duket e gatshme per ndeshjen e javës së tretë që do ta luaj në transfertë me Ilirinë e Fushë Krujës. U mendua fillimisht se takimi do të zhvillohej në një fushë asnjëanëse por Federata ka lejuar që takimi të luhet në stadiumin e Kastriotit të Krujës duke qenë se Iliria nuk ka një fushë të sajën për të zhvilluar ndeshjet.

Statistika: Vllaznia- Teuta, të dielen ndeshja e 150-të

0

Këto dy skuadra janë nga më të vjetrat në futbollin shqiptar dhe si të tilla kanë edhe një numër të madh ballafaqimesh direkte me njëra-tjetrën. Ky i kësaj jave, do të jetë i 150-ti në historinë e kampionateve tona.

Olti Bishani largohet nga Tërbuni, pretendon federimin me Adën e Velipojës

0

Sa hap e mbyll sytë, portieri shkodran Olti Bishani, është larguar nës mënyrë të papritur nga skuadra e Tërbunit të Pukës, që militon në kategorinë e dytë, për t’u bërë pjesë e Adës së Velipojës, në kategorinë e parë.

TËRBUNI, EDHE ME HUMBJE, BINDË NDAJ KAMPIONËVE KORÇARË

0

TËRBUNI-SKËNDERBEU 1-2

E mërkurë, më 21 shtator 2011, ora 16.00, në stadiumin “Ismail Xhemali” të Pukës

Tërbuni: Baholli, Betkoviç, Bega, Pepa, Çoba, Koçi, Mone, Udeke, G.Fuçia (Osuji 73’), Pavloviç, Kurti. Trajner: Gentjan Stojku

Të dielën në stadiumin “Loro Boriçi”: Dueli Vllaznia-Teuta apo Josa-Lika

0
Java e tretë e kampionatit të 73-të kombëtar të futbollit ofron sfidën më interesante dhe më kulmore në këtë fillim sezoni. Ajo do të luhet pikërisht në satadiumin më popullor në Shqipëri, në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Vllaznia me...

Besëlidhja ka vetëm një synim: Ngjitjen në Superligë

0

BESËLIDHJA-BESA 0-2

E mërkurë, më 21 shtator 2011, ora 16.00, në stadiumin e Lezhës

Besëlidhja: Danaj, Shyti, K.Dibra, Paloci (Çeku 50’), N.Nikolli, Marku (Lekaj 50’), Buraku, A.Nikolli, Lini (Nekaj 57’), Methasani, Mehja. Trajner: Ridvan Kulli

Pezullohet z/presidenti i notit, shkodrani Ridvan Gjeçaj

0

Problemet që ekzistojnë tek Federata Shqiptare e Notit po thellohen edhe më tej dhe lajmi më i fundit që del nga zyrat e kësaj Federate është se gjoja kryesia e saj ka pezulluar z/presidentin, shkodrani Ridvan Gjeçaj, një anëtar kryesie si dhe trajnerin e ekipit të Partizanit.

Franc Ashiku, i 61-të në Europë

0

Shahisti i talentuar shkodran Franc Ashiku që ka marrë pjesë në Kampionatin Europian të shahut për moshën 18 vjeç, ka zënë vendin e 61-të në kontinent.

Vllaznia- Teuta, të dielën në ora 17.00 në “Loro Boriçi”

0

Është përcaktuar orari i zhvillimit të ndeshjes së javës së tretë të kampionatit të Superligës në mes Vllaznisë dhe Teutës. Njëkohësisht edhe dita pasi këtë herë shkodranët do provojnë të luajnë edhe të dielën kur në dy ndeshjet e para kanë luajtur të premten dhe të shtunën. Këtë herë do luhet në ditën e fundit të javës dhe njëkohësisht në orën 17.00.