FAQJA E PARE Shortcodes

Shortcodes

Quisque arcu elit, condimentum eu convallis nec, mattis vitae elit. Aliquam eu justo eu ipsum ultricies rutrum non eu sapien. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean congue porttitor ligula, in tempor ipsum sagittis ut. Suspendisse sit amet tortor urna, ut mattis massa.

Olti Bishani largohet nga Tërbuni, pretendon federimin me Adën e Velipojës

0

Sa hap e mbyll sytë, portieri shkodran Olti Bishani, është larguar nës mënyrë të papritur nga skuadra e Tërbunit të Pukës, që militon në kategorinë e dytë, për t’u bërë pjesë e Adës së Velipojës, në kategorinë e parë.

Të dielën në stadiumin “Loro Boriçi”: Dueli Vllaznia-Teuta apo Josa-Lika

0
Java e tretë e kampionatit të 73-të kombëtar të futbollit ofron sfidën më interesante dhe më kulmore në këtë fillim sezoni. Ajo do të luhet pikërisht në satadiumin më popullor në Shqipëri, në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Vllaznia me...

Besëlidhja ka vetëm një synim: Ngjitjen në Superligë

0

BESËLIDHJA-BESA 0-2

E mërkurë, më 21 shtator 2011, ora 16.00, në stadiumin e Lezhës

Besëlidhja: Danaj, Shyti, K.Dibra, Paloci (Çeku 50’), N.Nikolli, Marku (Lekaj 50’), Buraku, A.Nikolli, Lini (Nekaj 57’), Methasani, Mehja. Trajner: Ridvan Kulli

Statistika: Vllaznia- Teuta, të dielen ndeshja e 150-të

0

Këto dy skuadra janë nga më të vjetrat në futbollin shqiptar dhe si të tilla kanë edhe një numër të madh ballafaqimesh direkte me njëra-tjetrën. Ky i kësaj jave, do të jetë i 150-ti në historinë e kampionateve tona.

Mirel Josa ndihet i qetë: Nuk kam qenë ndonjëherë në pikëpyetje

0

Pa patur shumë diskutime, brenda klubit shkodran, por edhe shumë dilema para takimit me Teutës, që nëse kuqeblutë nuk do të arrinin të fitonin, siç e bënë në realitet 3-1 në favor të tyre, dukej do të mbante përgjegjësi dhe do të penalizohej.

Josa: Teuta vjen me moralin lart në Shkodër

0

Në prag të ndeshjes me Teutën, trajneri i Vllaznisë Mirel Josa është ndalur njëherë të flasë për problemet që vëren tek skuadra e tij, të cilat ai ua ka bërë të qartë lojtarëve. “Vllaznia nuk është skuadër dhe duhet të bëhet e tillë. Në ekip mungon harmonizimi dhe sakrifica.

Ada shkon për fitore me Ilirinë

0

Ada e Velipojës duket e gatshme per ndeshjen e javës së tretë që do ta luaj në transfertë me Ilirinë e Fushë Krujës. U mendua fillimisht se takimi do të zhvillohej në një fushë asnjëanëse por Federata ka lejuar që takimi të luhet në stadiumin e Kastriotit të Krujës duke qenë se Iliria nuk ka një fushë të sajën për të zhvilluar ndeshjet.

Nikaj: Ada e ka mendjen tek ndeshja me Ilirinë

0

Pas ndeshjes së humbur me Pogradecin për kupë me rezultatin 1-2, trajneri i Adës Samuel Nikaj ka bërë të ditur se objektivat e skuadrës që ai drejton nuk kanë qenë të përqendruara tek ndeshjet e kupës por tek ajo e rradhës në kampionat me Ilirinë.

Vllaznia mund Teuten 3-1

0

Vllaznia- Teuta 3-1

Vllaznia: Vujadinoviç, Smajli, Petroviç, Sykaj, Popoviç, Belisha, Muça, Gocaj (Nimani 53’), Bardulla (Sinani 53’), Vajushi (Danaj 90+1’), Sukaj. Tr: M. Josa