PSG tërhiqet nga Dybala: Nuk është “çelësi” për ne…

Lëndimi i Paulo Dybala ishte një dush i ftohtë për Juventusin, i cili do të jetë pa sulmuesin argjentinas për 30-40 ditë. Diçka shumë e vështirë në këtë moment, teksa bardhezinjtë do të përballen me ndeshjen e parë të...

Reali ndalet nga Celta, tani shkon -16 pikë nga Barcelona

Real Madrid vazhdon të mbetet në krizë rezultatesh, pasi edhe në takimin e sotëm kundër Celta Vigo-s nuk ka mundur të marrë tri pikët. “Los Blancos” janë ndalur në barazim 2-2 në transfertë, në takimin e vlefshëm për javën...

Spanja i përulet Callejon, theu rekordin e Luis Suarez

Ja doli, Jose Callejon. Me golin e shënuar ndaj Veronës ka parakaluar Luis Suarez, duke u bërë spanjolli me më shumë gola në historinë e Seria A. Futbollisti andaluzian i Napolit numëron plot 52 gola të realizuar në 170...

Festë tek Inter, talenti i marrë nga Boca i dhuron Superkupën me një dygolësh...

Ka ditë që duket se janë të shkruara nga fati. Ato që i ngjajnë përrallave dhe që nuk mund të mos kenë një fund të bukur. Është folur shumë në muajt e kaluar për transferimin milioner të Facundo Colidio...

Wanda kthehet në modë, Di Maria ndjek shembullin Mauro Icardi-t

Jorgelina Cardoso si Wanda Nara. Sipas “Bernabeu Digital”, gruaja e Angel Di Maria do të kurojë interesat e bashkëshortit futbollist duke filluar nga ky moment. Sulmuesi argjentinas është drejt largimit nga Paris Saint-Germain dhe, pas prishjes së marrëdhënieve me...

Messi barazon Gerd Muller, Barça e nis 2018 me fitore

Barcelona e ka nisur mirë vitin 2018 duke mundur pa probleme Levante me rezultatin 3-0. Me atë që u pa në fushë, gjithçka funksionoi mirë dhe me ardhjen e Coutinho-s kjo skuadër do të bëhet akoma më e frikshme....

Zbulohet stërvitja surprizë e Zidan, madrilenët si “Rocky Balboa”

Lojtarët e Real Madrid kanë mbyllur vitin 2017 duke u stërvitur njëlloj si personazhi i famshëm televiziv “Rocky Balboa”. Mediat spanjolle kanë zbuluar se trajneri Zinedin Zidan, në ditën e fundit të stërvitjeve për 2017-ën, më 31 dhjetor, ka...

Neymar paralajmëron largimin nëse PSG transferon Ronaldon

Neymar ka paralajmëruar PSG se do të largohet nëse klubi francez blen Cristiano Ronaldo-n, sipas raporteve të ndryshme në mediat evropiane. Ylli brazilian vetëm verën e kaluar bëri kalimin rekord me vlerë 222 mln euro nga Barcelona në Parc...

Portieri fiton pica për një vit, arsyeja është epike

Kris Nil, portieri i Flitud Taunit, ruajti rrjetën e tij të paprekur në sfidën e djeshme ndaj Leiçesterit, e cila do të përsëritet, pasi e tillë është edhe rregullorja e “FA Cup”. Gardiani 32-vjeçar ndali me sukses të gjitha...

Barcelona thyen rekordin e shpenzimeve të Real Madrid

Pasi ka finalizuar blerjen e Philippe Coutinho për 120 mln euro, me 40 mln euro të tjera që do të jenë bonuse, Barcelona ka thyer rekordin e parave të shpenzuara në një sezon. Shifra e tyre qëndron te 312.5...