Vllaznia fiton 3-1 në Korçë ndaj Skënderbeut

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren fazën e parë të kampionatit. Sot në drekë, djemtë e trajnerit Kalaja kanë arritur suksesin e rradhës teksa kanë fituar në Korçë ndaj Skënderbeut vendas me rezultatin 3-1. Seti i parë i ndeshjes është fituar nga shkodranët 25-23 teksa ka patur shumë rivalitet.

Volejboll femra: Vllaznia mundet 0-3 nga Tirana

Pasditen e djeshme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës është luajtur ndeshja e rradhës e kampionatit kombëtar të volejbollit për femra në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Tiranës. Kuptohet që epërsia ka qenë në favor të vajzave kryeqytetase që kanë fituar pa shumë mund me rezultatin 3-0.

Vllaznia mund 3-0 Elbasanin, femrat humbasin ndaj Partizanit

Java e fundit ka qenë e mbarë për ekipin e meshkujve të volejbollit të Vllaznisë të cilët kanë fituar në Shkodër ndeshjen e rradhës. Përballë tij ka qenë ekipi i Elbasanit dhe fitorja nuk është vënë për asnjë moment në dyshim teksa në fund të ndeshjes janë fiksuar shifrat 3-0.

Vllaznia për femra humbet 1-3 me Skënderbeun

Volejbollistet shkodrane kane lene pas fitoren e javes se kaluar me ekipin UMB Volej dhe mesditen e se shtunes kane humbur ne ndeshjen e rradhes, ate me Skenderbeun e Korçes. Takimi eshte luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” te qytetit tone dhe eshte mbyllur me rezultatin 3-1 ne favor te vajzave korçare.

Vllaznia mund Teutën 3-2 brenda në Durrës

Një fitore shumë të rëndësishme ka arritur mbrëmë ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj. Ai ka fituar 3-2 ndaj Teutës së Durrësit brenda në pallatin e sportit "Ramazan Njala" të këtij qyteti. Ndeshja ka qenë me shumë emocione dhe ka zgjatur mbi dy orë.

Largohet edhe kapiteni Rezart Prela

Vështirësohet edhe më shumë situata në skuadrën e volejbollit të Vllaznisë për meshkuj. Pas largimit të Endri Juknit e Renato Kolës drejt Teutës tashmë vjen radha edhe për një tjetër volejbollist që largohet nga ekipi shkodran. Kësaj here bëhet fjalë për një nga më të mirët që kishte kjo skuadër, pikërisht Rezart Prelën. Prej shumë kohësh mbante shiritin e kapitenit tek Vllaznia dhe gjithnjë vlerësohej si një nga pikat më të forta të kësaj skuadre.

Vllaznia mund 3-2 Tiranën

Një ndeshja dramatike ka ngjarë ajo mes Vllaznisë e Tiranës në volejboll për meshkuj e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi” në Shkodër. Gjithçka ka shkuar deri në limitet e fundit për të përcaktuar fituesin. Vendasit e Vllaznisë mjaftohen me vetëm 2 pikë diferencë për të marrë një fitore ndaj rivalëve të përjetshëm. Ndeshja  nis  më e mirë për shkodranët. Kuqeblutë janë më të qetë në setin e parë dhe më të saktë. Shkodranët fitojnë të parin 25-21 duke marrë kryesimin.

Javë e keqe për ekipet e Vllaznisë, humbasin femrat dhe meshkujt

Ndeshjet e javës që lamë pas nuk kanë dhuruar rezultate të mira për ekipet e volejbollit të klubit Vllaznia. Ekipi i femrave nën drejtimin e trajneres Sadije Gogaj ka luajtur në Shkodër ndaj Minatorit të Rrëshenit dhe ka humbur 0-3. Seti i parë ka dhuruar 13 pikë për shkodranët përballë 25 të rrëshenasve, në të dytin vetëm 7 dhe në të tretin 16. Pas kësaj humbje, Vllaznia mban vendin e parafundit në renditje, atë të tetin me tre pikë të grumbulluar duke lënë poshtë vetes vetëm Korabin e Peshkopisë.

Kola e Jukni, shkodranët që shkëlqejnë në Durrës

Dy volejbollistë shkodran kanë marrë trofeun e tyre të parë në karrierën sportive me të rriturit. Edhe pse të dy kanë shumë vite që bejne sport kanë arritur që të sigurojnë suksesin e tyre të parë. Bëhet fjalë për volejbollistët Renato Kola dhe Endri Jukni. Të dy këta tashmë me ekipin e Teutës pak ditë më parë fituan Kupën e Federatës këtë vit me emrin “Juxhin Guza” në nder të ish-volejbollistit durrsak që humbi jetën tragjikisht me 12 shtator.

Vllaznia për femra humbet 1-3 ndaj Studentit

Vllaznia në volejboll për femra ka humbur sot në ndeshjen e tretë të kampionatit, atë që ka luajtur ndaj Studentit në pallatin e sportit “Asllan Rusi” të kryeqytetit. Ndeshja ka qenë e një niveli të dobët teksa volejbollistet e Studentit kanë fituar setin e parë në shifrat 25-18. Vllaznia arrin të barazojë setet pas fitores në setin e dytë 25-22

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI