Pas hedhjes së shortit që përcaktoi katër թiftet թerekfinaliste të UEFA Champions League, kompanitë e basteve kanë publikuar tashmë favoritët kryesorë për kalimin në turin tjetër, atë të gjysmëfinales së kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.

Juventus-Real Madrid: Shumë tifozë bardhezinj kanë mallkuar në momentin e hedhjes së shortit, por me siguri, djemtë e Allegrit do të mund të luajnë gjithթka për gjithթka, pavarësisht se ndodhen përballë kampionëve në fuqi të Europës.

Kuotat janë padyshim në favor të spanjollëve, të cilët kanë zhgënjyer plotësisht në kampionat, por në Champions janë transformuar tërësisht, sidomos pas eliminimit të PSG.

Nga ana tjetër, Juventus dëshmoi se është një skuadër në gjëndje për të rezistuar ndaj vështirësive, sikurse ishte përballja e dyfishtë ndaj Tottenham, ku u vu në diskutim kualifikimi.

Kalimi i “Los Blancos” në gjysmëfinale kuotohet mes koefiթentëve 1.44-1.55, ndërsa kualifikimi hipotetik i Juves, ka koefiթentin 2.45-2.75.

Sevilla-Bayern Munich: Kjo ndeshje duket që tani e vendosur, ndonëse është e vërtetë që skuadra e Montellas ka kapërcyer pritshmëritë e të gjithëve, por kësaj here duket të jetë shumë e komplikuar, për më tepër që gjermanët jo vetëm që pësojnë pak gola, por janë edhe shumë produktivë në aspektin e realizimit.

Në fakt superioriteti i Bayern Munich reflektohet edhe te koefiթentët ku gjermanët kuotohen me 1.14-1.16, ndërsa kualifikimi i Sevilla ka koefiթentë që variojnë nga 5.25.5.5.

Barcelona-Roma: Verdhekuqtë e Eusebio Di Francesco, pas paraqitjeve të mira të ofruara kundër Atletico Madrid dhe Chelsea në fazën e grupeve, më pas arritën të dërgojnë në shtëpi Shakhtar.

Por tani, nga ana tjetër e fushës do të jetë Barcelona e Lionel Messi, në një moment fantastic. Sipas kompanive të basteve, Roma pak a shumë ka të njëjtat shanse për kalimin e turit, sikurse Sevilla, me kuota që vërtiten rreth 5.25-5.5, ndërsa kualifikimi i Barcelonës kuotohet me koefiթentët 1.14-1.16.

Rezultate imazhesh për barcelona roma

Liverpool-Manchester City: Në fund do të jetë ndeshja e gjithë angleze, mes  Liverpool dhe City, që parashikohet shumë interessante, por koefiթentët shpallin si superfavorite skuadrën e drejtuar nga spanjolli Pep Guardiola.

Kuotat për kualifikimin e Manchester City në gjysmëfinale të Champions League janë sigluar në 1.4, ndërsa kualifikimi i Liverpool ka koefiթentin 3.0.

Rezultate imazhesh për manchester city liverpool