Chelsea prej kohësh është në kërkim të një qendërsulmuesi.

Broja është i vetmi në këtë pozicion, por nuk ka ende besimin e Tuchel-it për të qenë titullar.

Minutat kanë qenë të pakta për sulmuesin shqiptar në këtë fillim sezoni dhe duket se të tilla do të mbeten edhe në vazhdim.

Chelsea nuk heq dorë nga Aubameyang-u dhe tashmë po përcakton shkëmbimin me Marcos Alonson me klubin e Barcelonës.

Ardhja e ish-futbollistit të Arsenalit në “Stamford Bridge” do të zbehte edhe më tepër prezencën e Armando Brojës në fushën e lojës.