Gjatë 12-18 muajve të fundit, emri i talentit Estevao Willian është shfaqur së bashku me disa nga klubet më të mëdha në Evropë. Barcelona, ​​Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë vetëm disa klubet të lidhura me lojtarin e Palmeiras, i cili konsiderohet në Brazil si një nga talentet më të ndritur në të gjithë botën.

Estevao mendohet të jetë ylli i ardhshëm i madh nga Amerika e Jugut, duke ndjekur hapat e bashkëlojtarit aktual Endrick Felipe, i cili më në fund do të bëjë lëvizjen e tij te Real Madridi në verë.Barcelona po vazhdon të monitorojë situatën e tij, por ata mund të përfundojnë duke humbur nënshkrimin e tij.

Sipas Mundo Deportivo, kjo vjen për shkak se Chelsea po përgatitet të bëjë një ofertë prej 55 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçar.

Vitin e kaluar, Estevao pranoi se ëndrra e tij është të luajë për Barcelonën, megjithëse nuk është e sigurt që ai do të përfundojë në Kataluni.

Ata kanë ftohur interesin e tyre në muajt e fundit për shkak të ringjalljes së Lamine Yamal, dhe me nxehjen e Chelsea, adoleshenti duket se po largohet. /Telegrafi/