Shume diskutime per te ardhmen e kombetares shqiptare. Trajneri Nevil Dede, në emisionin “Skaner” në MCN TV, duke folur për humbjen e Shqipërisë ndaj Izraelit, tha se diferencat në fushë ishin të mëdha.

Dede u shpreh se Shqipëria ka lojtarë të shkëlqyer dhe duhen njerëzit e duhur për t’i rritur. Pse nuk e pranojmë se po kalojmë një formë të keqe si grup?! Pse nuk e pranojmë se trajneri i Izraelit bëri më mirë se Reja në të dyja ndeshjet.

Pse nuk e pranojmë që trajneri kundërshtar ishte më i zoti?! Diferencat në fushë ishin të mëdha. Izraeli ishte më mirë në të dyja ndeshjet me Shqipërinë. Ne kemi kohë, që si Shqipëri nuk jemi as cinikë as pragmatistë.

Më parë ishim një skuadër e vështirë të na shënonin, tani nuk e bëjmë më këtë. Kemi një grup të shkëlqyer lojtarësh dhe duhen njerëzit e duhur për t’i rritur këta.