Java e 25-te dhuroi nje barazim 1-1 ne stadiumin “Loro Boriçi” ne mes dy prej ekipeve pretendente te kampionatit, Vllaznise dhe Partizanit, ne nje ndeshje qe pati jo pak emocione.

Si rrjedhoje, Andi Lila dhe “Oversport” kane zgjedhur nga dy perfaqesues te secilit prej ketyre dy ekipeve ne formacionin me te mire te kesaj jave. Tek Vllaznia ka zgjedhur kapitenin Erdenis Gurishta qe ka bere nje ndeshje vertete te mire si dhe sulmuesin anesor Esat Mala.

Nderkohe te tjeret jane portieri i Partizanit Bekim Rexhepi, mbrojtesi i kesaj skuadre Sota si dhe ai i Tiranes Aleksi. Ne mesfushe ne formacionin e me te mireve eshte zgjedhur Beqja i Teutes, Alan i Erzenit, E. Hasani i Kastriotit dhe Gj.Taipi i Kukesit.

Ndersa ne repartin e sulmit, perveç Males tek me te miret ka patur vend edhe per F.Hasanin e Tiranes dhe Nonaton e Erzenit. Ndersa si trajneri me i mire i kesaj jave eshte zgjedhur ai i Erzenit Xhevahir Kapllani./SHKODRA-SPORT.COM/